Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība izsolīs 90 997,48 eiro vērtas cirsmas

Ilustratīvs foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Tiks izsolītas cirsmas, kas atrodas Jaungulbenes pagastā pašvaldības nekustamajā īpašumā “Meža Dekšņi”. Tā lēmuši Gulbenes novada deputāti 24.novembra domes sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runa ir par īpašuma “Meža Dekšņi” sastāvā ietilpstošajām sešām zemes vienībām kopumā 6,62 hektāru platībā. Trīs zemes vienībās plānota kailcirte, bet otrās trīs – kopšanas cirte. Kailcirtēs pārdodamās koksnes apjoms kopumā veido 1653,51 kubikmetru, bet kopšanas cirtēs – 94,89 kubikmetrus. Saskaņā ar vērtējumu cirsmu tirgus vērtība veido 90 997,48 eiro.

“Meža Dekšņu” cirsmu izsoles nosacītā cena (pirmās izsoles sākumcena) ir 90 997,48 eiro. Objekta atsavināšanas veids ir elektroniskā izsole ar augšupejošu soli. Izsoles solis ir noteikts 4550 eiro. Objekta nodrošinājums tiek noteikts 10 procentu apmērā no izsoles nosacītās cenas – 9099,75 eiro. Izsole notiks 15.decembrī pulksten 10.00 novada pašvaldības administrācijas ēkā Gulbenē, Ābeļu ielā 2, 2.stāva zālē.

Pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts, piedaloties deputātu tautsaimniecības komitejas sēdē 16.novembrī, teica, ka šis būšot pirmais gadījums, kad pašvaldība pārdos kokmateriālus “uz celma”. Viņš atgādināja, ka pašvaldība tai piederošo mežu apsaimniekošanu ir uzsākusi deputātu uzdevumā apmēram pirms gada. Toreiz arī vienojušies par stratēģiju, ka sanitārās cirtes veic pati pašvaldība, bet kailcirtes gadījumā cirsmas tiks pārdotas izsolē. K.Dauksts piebilda – pašlaik kokmateriālu tirgū vērojama cenas krišanās gan papīrmalkai, gan baļķiem. “Meža Dekšņu” cirsmu izsolē šie apstākļi tiek ņemti vērā.

Deputāts Intars Liepiņš gribēja zināt, kā notiks meža zemes kopšana pēc ciršanas. K.Dauksts atbildēja, ja nemaldoties, šim īpašumam ir paredzēta pašapmežošanās. Tas nozīmē, ka koki tur nav jāstāda. Pašvaldībai savukārt ar laiku – pēc gadiem – atkal būs jāveic šā sava īpašuma kopšana. K.Dauksts vēl piebilda, ka pašvaldība katru gadu plāno savā budžetā naudu mežizstrādei un apsaimniekošanai. Turklāt šim nolūkam turpmāk vajadzēšot atvēlēt lielāku summu. Jau nākamgad pašvaldība plāno tērēt vairāk nekā šogad, jo ir jāsāk jaunaudžu kopšana – teica K.Dauksts.

  • Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.