Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība katru gadu noteiks, cik studentu un kādās profesijās atbalstīs

Foto: “Pixabay”.

Turpmāk Gulbenes novada dome katru gadu no jauna noteiks, kuru profesiju/nozaru studentus finansiāli atbalstīs. Tāpat arī noteiks savu stipendiātu skaitu konkrētam gadam. Skaits būs atkarīgs no pašvaldības budžeta iespējām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par šādu kārtību novada domes 29.decembra sēdē uzstāja deputāts Normunds Mazūrs. Sēdē tika apstiprināti grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos “Stipendijas piešķiršanas noteikumi studējošiem”. Domes sēdē bija diskusijas, jo ieskanējās bažas, vai deputāti vienmēr paspēs laikā pieņemt lēmumu. Tomēr viņi vienojās, ka ir jāpaspēj. Pašvaldības Finanšu nodaļas vadītāja Aija Kļaviņa piebilda, ka budžetā ir jau laikus katram gadam jāparedz zināma summa stipendiātu atbalstīšanai. N.Mazūrs pauda – ja novadā zina, ka, piemēram, akūti ir nepieciešami četri mediķi, tad arī budžetā ir jāatrod nauda stipendiju piešķiršanai viņiem.

Turpmāk noteikts arī, ka stipendijas pienāksies tikai tad, ja students sekmīgi apgūst studiju programmu un sekmju vidējais vērtējums nav zemāks par 7 ballēm, kā arī studentam ir nepieciešamais valsts valodas prasmes līmenis.

Pirms līguma parakstīšanas ar pašvaldību stipendiātam jāiesniedz pašvaldībai augstskolas izziņa, kas apliecina studiju turpināšanas faktu. Minētā pienākuma neizpildes gadījumā līgums par stipendijas izmaksu netiek slēgts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldība stipendiātam piešķir stipendiju 80 % no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Pretendents slēdz līgumu ar pašvaldību. Pašvaldība maksā stipendiātam stipendiju reizi mēnesī 10 mēnešus gadā – no septembra līdz jūnijam. Pēc sekmīgas studiju pabeigšanas un attiecīgās specialitātes iegūšanas stipendiātam ir pienākums iegūtajā specialitātē pašvaldības iestādēs nostrādāt piecus gadus. Stipendiātam, kurš apguvis 1.līmeņa augstākās izglītības profesionālo studiju programmu medicīnas jomā, ir pienākums iegūtajā specialitātē pašvaldības iestādēs nostrādāt trīs gadus. Minētajos termiņos neieskaita grūtniecības, dzemdību un bērna kopšanas atvaļinājuma laiku.

2022.gadā bija plānots maksāt stipendijas septiņiem studentiem, kuri apgūst šādas profesijas: sociālais darbinieks, sporta skolotājs/sporta treneris, pirmsskolas izglītības skolotājs, svešvalodu skolotājs, latviešu valodas un literatūras skolotājs, vēstures un sociālo zinību skolotājs, sākumskolas skolotājs. Tātad no septiņiem iespējamajiem stipendiātiem seši būs topošie skolotāji.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Kāpēc pašvaldība slēdz āra apgaismojumu kad laukā ir vēl gaišs????????

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.