Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldībā līdz šim neviens nav prasījis Covid-19 krīzes pabalstu

Foto: “Pixabay.com”.

Iedzīvotāji, kam būtiski samazinājušies ienākumi, var pretendēt uz Covid-19 krīzes pabalstu. “Minētais pabalsts līdz šim nav pieprasīts,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada sociālā dienesta Sociālās palīdzības nodaļas vadītāja Anita Beļajeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka pabalstu piešķir personai laikposmā, kad valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija sakarā ar Covid-19 izplatību, un normatīvajos aktos noteiktajā laikā pēc ārkārtējās situācijas beigām, ja personai saistībā ar ārkārtējo situāciju ir iestājušies apstākļi, kuru dēļ tai nav ienākumu vai arī tie ir būtiski samazinājušies, un tai ir nepieciešama materiālā palīdzība, lai nodrošinātu savas pamatvajadzības.

Pabalstu piešķir personai, kura uz pabalsta pieprasīšanas brīdi ir deklarējusi savu dzīvesvietu Gulbenes novada administratīvajā teritorijā. Pabalsta apmērs vienai personai ir 100 eiro mēnesī, ko garantē Gulbenes novada pašvaldības saistošie noteikumi “Par pabalstu krīzes situācijā saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību Gulbenes novadā” (deputāti apstiprināja pērnā gada 28.oktobrī un precizēja 23.novembrī). Pabalstu palielina par 50 eiro mēnesī katram bērnam, ja mājsaimniecības, tajā skaitā audžuģimenes un aizbildņa, kam ir tiesības uz pabalstu, aprūpē ir bērns līdz 18 gadu vecumam. Pabalstu nepiešķir gadījumā, ja persona pārtraukusi darba tiesiskās attiecības pēc pašas vēlēšanās vai personai atbilstoši normatīvajiem aktiem ir piešķirts dīkstāves atbalsts.

“Ja persona raksta iesniegumu uz šo pabalstu, tad sociālais darbinieks veic sociālās situācijas izvērtēšanu un konstatē, vai persona ir tiesīga pretendēt uz šo pabalstu. Šo pabalstu var pieprasīt līdz valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām un vienu mēnesi pēc tās. Patlaban tas būtu līdz 31.martam,” skaidro A.Beļajeva.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Nu gan kā lai izmanto ja jautā vai lūdz par šādu pabalstu , tā atskan atbilde jūs šis pabalsts nepienākas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.