Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldībā likvidēta latvāņu apkarošanas darba grupa

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Pirms sešiem gadiem Gulbenes novada pašvaldībā izveidotā latvāņu izplatības ierobežošanas darba grupa ir likvidēta. Vietējie deputāti par to vienbalsīgi lēma novada domes 30.jūnija sēdē. Sākotnēji šī darba grupa tika veidota pēc toreizējās vietējās deputātes Ilzes Mezītes iniciatīvas. Laika gaitā latvāņu apkarošana novadā ir ieguvusi plānveida statusu. Pašvaldībā ir izstrādāts iekšējais normatīvais akts “Sosnovska latvāņu izplatības ierobežošanas pasākumu organizatoriskais plāns Gulbenes novadā 2022.-2027.gadam”. Tas apstiprināts šogad 31.martā. Šajā dokumentā ir aprakstīts, kādi pasākumi jāveic, ir noteikti atbildīgie speciālisti un iestādes. Ir pat norādīts laika grafiks darbībai. Ir fiksētas ar latvāni invadētās zemes vienības Gulbenes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Diāna Odumiņa

“Dzirkstele” rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (11)

 1. latvāņi turpina savu Pilnīgas uzvaras gaitu gulbenē, gandrī centrā gar zaļā dzelceļa malām, strauji sāk veidoties latvāņu kolonija, tapatās t.s. Rūdolfa parkā pie slimnīcas arī vērojama jaudīga latvāņu izplatība, vai dome ir spējīga šo situāciju ierobežot??

  21
 2. būtu prātīgi jebkuram, redzot savā vai ne savā īpašumā kaut vienu latvāni, to uzreiz nogriezt, nodurt (nav svarīgi kā, bet iznīcināt), lai nesējas sēklas.

  13
  1
 3. Bailes tālāk lasīt rakstu. Likvidēta – padomājiet, pirms rakstiet. Es tikko likvidēju lapseņu pūzni, bet likvidēta kaut kāda darba grupa.

  13
  1
  1. likvidēt

   1.Panākt, būt par cēloni, ka (kas, piemēram, priekšmets, viela) beidz pastāvēt, eksistēt.
   1.1.Panākt, ka (kāds) zaudē dzīvību; nogalināt, nonāvēt.
   2.Panākt, ka (kas, piemēram, organizācija, uzņēmums) pārstāj, beidz darboties.
   2.1.Panākt, būt par cēloni, ka (kas, piemēram, darbība, pasākums) vairs nenotiek.
   2.2.Panākt, būt par cēloni, ka (kas, piemēram, konflikts, domstarpības) zūd.
   Stabili vārdu savienojumiDefektu likvidēšana. Likvidēt spēli.
   2.3.Panākt, būt par cēloni, ka (parādība sabiedrībā, piemēram, valsts iekārta) beidz pastāvēt.

   1
   3
 4. Pie pārbrauktuves atkal latvānis laikam vajadzīga darba grupa.

  10
 5. Starp dzelzceļiem ir latvāņu plantācija viņi sējas uz visām pusēm pašvaldība gadiem neko nedara tikai imitē darbu bet prēmijas saņem pa īstam.

  14
 6. Kāds tad ir tas laika grafiks kad un kur sāks iznīcināt ? Vai atkal sešus gadus darba grupas taisīs ?

 7. Rudolfa parka un pie atirisanas iekartam izskatas itka vispar nekas naw darits zied uz nebedu

 8. Neticami tiešām indē latvāņus, tikai viens neliels sīkums. Satiku strādniekus aprunājos, šie pastāstīja, ka pirms trīs gadiem esot miglojuši un tagad atkal miglo. Tikai kāda jēga kaut ko indēt trīs gados reizi, tā ir nelietderīga līdzekļu izšķērdēšana un zemes indēšana. Kā būtu ja domē trīspadsmito algu vai Ziemassvētku prēmijas izmaksātu tikai trīs gados reizi ???

  6
  1
 9. Es, kā cēsiniece, braucu uz burvīgo Stāmerienu, tur pa ceļam ceļa abās pusēs bija grāvis (vai upīte…), un latvāņi visā grāvja garumā, cik tālu vien acis sniedzās saskatīt.
  Nesaku, ka pie mums Cēsu pusē nebūtu – ir tieši tāpat, bet neesmu dzirdējusi, ka būtu kāda īpaša darba grupa izveidota. Ja reiz ir tāda grupa, tad kur problēma – izkaptis rokā un uz priekšu!!!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.