Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība maksās pusi cenas par 5.-9.klašu skolēnu pusdienām

Foto: no ” Dzirksteles” arhīva.

Visi 12 vietējie deputāti, kuri piedalījās Gulbenes novada domes 30.novembra sēdē, nobalsoja par to, ka novadā 5.-9.klašu grupā pašvaldība vairs simtprocentīgi neapmaksās skolēnu pusdienas, bet segs 50 procentus no izmaksām. Tātad tomēr vecākiem pilna cena nebūs jāmaksā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādu jauninājumu paredz jaunie pašvaldības saistošie noteikumi “Par izglītojamo ēdināšanas maksas atvieglojumiem Gulbenes novada pašvaldībā”. Pagaidām šie noteikumi vēl nav stājušies spēkā, jo vispirms tie jāsaskaņo ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Līdzko saskaņojums būs, pašvaldība publiski informēs par jauno nosacījumu spēkā stāšanos.

Jāpiebilst, ka šajā izglītības posmā būs iespēja saņemt brīvpusdienas skolēniem no daudzbērnu ģimenēm, no trūcīgām vai maznodrošinātām ģimenēm, kā arī skolēniem, kuriem ir invaliditāte.

Ieviešot jauno regulējumu, pašvaldība gadā ietaupīs 203 331,73 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

30.novembra domes sēdē par šo darba kārtības jautājumu diskusiju nebija. Domes sēdē nepiedalījās deputāti Normunds Audzišs, Guna Švika un Intars Liepiņš.

Jāatgādina, ka lēmums nodrošināt brīvpusdienas visiem Gulbenes novada skolās esošajiem 5.-9.klašu skolēniem tika pieņemts 2020.gada 3.aprīļa sēdē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Pusdienas nemaksās,tur nav naudas. Ka tik kaut ko nolikvidēt . Bet kā jūs varat pārdot dzīvokļus, ja kā valsts iestāde nevarat nodarboties ar uzņēmējdarbību?
  UN KURŠ PASKAIDROS ,Kāpēc ir mazāka alga pašvaldības darbiniekiem par 2 4 eiro. Tā ir liela nauda minimālās algas saņēmējam.

  3
  1
 2. Lai paši ēd savas pusdienas mans bērns nāks pusdien laikā uz mājām ēst,un lai tik skolotāja aizrada manam bērnam.mes esam Eiropā un bērniem ir atlauc darīt ko grib.

  3
  17
 3. Tā ir taisnība ārzemēs bērni stundas piecēlās paņem savas pusdienas un iziet ārā no klases paēd skolotāja nekā nesaka.latvija bērns nav paēdis skolā,bērns atnāk mājās pirmais jautājums ēst ir?

  3
  3
 4. Nauda, nauda… Bet ir ģimenes kur bērni var normāli paēst tikai skolā un bērnudārza, ko darīt…

  10
 5. Faktiski tās 203 štukas ir tāda kā asinsnauda. Bērni vissvarīgākajā laikā nedabūs pilnvērtīgu uzturu. Dakteri, kādi viņi būs nākotnē? Varbūt varēja izsniegt pusporcijas tiem, kuriem vecāki nesamaksā starpību. Labāk pusēdis, nekā neēdis. Kas notiks ar to naudu, kas paredzēta daļējai pusdienu apmaksai? Novads ietaupīs un izmantos citur?

 6. Varbūt mums arī nodokļus maksāsim tikai pusi?
  Izglītība nekādi, dakteri pieņems nepilnu darba nedēļu, par policajiem vispār nerunāsim. Tad par ko mēs maksājam milzīgos nodokļus?

  10
 7. Ja taupām, tad taupām!

  Pēc kāda laika vēlētos redzēt ATSKAITI kā Gulbenes iedzīvotājs no novada domes/administrācijas par 2023 gada vadības un darbinieku prēmiju izmaksām gada griezumā un protams cik izmaksās novadam Ziemassvētku pasākums administrācijai. Vēl būtu interesanti redzēt komandējumu izmaksu summas un to atdevi/lietderīgumu.
  🙂

 8. Mans bērns sen nāk pusdienās mājās.Nekada vaina.Bet saka ,ka šogad bērniem paciņu nebūs.Mans bērns 7 klasē.Vai tiešām,esam tik tālu nonākuši,kā tikai izlaupīšana un Ukraina svarīga mūsu pašvaldībai

 9. Atbilde ??? Par kādām prēmijām Tu runā? Tik daudz gadu strādāju, bet prēmiju kā tādu neesmu saņēmusi . Mēs jau zinam tāpat,ka melnie nav pelnījuši. Galvenais,lai tīrītu tos mēslus,ko atstājuši aiz sevis. Krūzītes nospiedumu,kura nav mazgāta nedēļu,pilns ar papīriem pie papīrgroza ,ēdiena atliekas uz galda,kas nav “” aizgājušas”” līdz savai vietai. Un vēl, vēl,vēl…

 10. Atbilde Annai.
  Nu re par prēmijām tas ir ļoti vienkārši izdarāms jo jebkurš no deputātiem var uzrakstīt pieprasījumu bet vai viņiem ir drosme. Tad arī visu redzēs kas kur ko kam.

 11. Protams kad jataupa par ko pirks paši kafijas,konfektes ziemas svētki nāk pasākumiem arī viņiem vajaga ,viņiem bērni ir pēdējā vietā . priekš kam dome vajaga tik daudz cilvēku ko viņi tur dara,gribētu zināt.

 12. Gulbeniete ko ir jāuztraucas par paciņam pusi paciņu nopirksi tu pusi paciņu segs pašvaldība un iznāks viena paciņa.

 13. Visi bērni vienādi,bet šorīt saņēmu vēstuli,kā no 7.klases dome tik iedalījusi klasēm pa 30 EUR.Paciņas vietā viena piparkūka.Cik vēl tālu var viss aiziet.Pusdienas arī pa pilnu samaksu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.