Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība parakstījusi jaunu pilnvarojuma līgumu savu dzīvokļu pārvaldīšanai

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Uz laika periodu līdz pat nākamā gada beigām Gulbenes novada pašvaldība parakstījusi pilnvarojuma līgumu savai SIA “Gulbenes Energo Serviss”, lai šis uzņēmums pārvaldītu 589 dzīvokļus. Visi šie dzīvokļi atrodas Gulbenes novada teritorijā un pieder pašvaldībai vai arī ir tās tiesiskajā valdījumā. Par šāda pilnvarojuma jauna līguma slēgšanu ar SIA “Gulbenes Energo Serviss” nobalsoja novada deputāti, kuri piedalījās 27.aprīļa domes sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līgums paredz arī finansiālas saistības starp pašvaldību un SIA “Gulbenes Energo Serviss”. Pašvaldībai pēc iesniegtajiem rēķiniem būs jāsamaksā uzņēmumam par īres līgumu un citu aktu sagatavošana un noslēgšanas organizēšanu, par dzīvojamo telpu apsekošanu un aktu sastādīšanu, par pašvaldības pārstāvība tiesās, pirmstiesas procesā, sprieduma izpildes procesā, par atskaišu sagatavošanu un iesniegšanu pašvaldībā.

Jaunā pilnvarojuma līguma saturu kopīgi izstrādāja pašvaldības speciālisti. Arī iepriekš spēkā bija pilnvarojuma vecais līgums. Tas bija noslēgts 2018.gada 1.aprīlī ar termiņu līdz tā paša gada beigām, bet 2019.gada 30.decembrī novada deputāti nobalsoja par šā līguma derīguma termiņa pagarināšanu līdz brīdim, kad būs sagatavots, apstiprināts un parakstīts jauna satura pilnvarojuma līgums.

Saskaņā ar “Lursoft” datiem SIA “Gulbenes Energo Serviss” pamatkapitālā ir 5 246 301 eiro. Uzņēmuma darbības veids ir nekustamā īpašuma pārvaldīšana par atlīdzību vai uz līguma pamata tvaika piegāde un gaisa kondicionēšana, ūdens ieguve, attīrīšana un apgāde. Pagājušajā gadā uzņēmuma apgrozījums bija 1 952 075 eiro. Gads noslēdzies ar 253 849 eiro zaudējumiem. 2022.gadā uzņēmumā bija 51 darbinieks. Salīdzinot ar 2021.gadu, nedaudz samazinājās kopējie maksājumi valsts pamatbudžetā. 2022.gadā šie uzņēmuma maksājumi kopumā bija 518,96 tūkstoši eiro. Nedaudz lielāks kā 2021.gadā pērn bija uzņēmuma valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu apjoms – kopā 203,88 tūkstoši eiro. SIA “Gulbenes Energo Serviss” pieder Gulbenes novada pašvaldībai. Uzņēmuma valdes loceklis ir Rihards Korns.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.