Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība pārdos Beļavas pagasta un Ozolkalna nolietotās attīrīšanas ietaises

Foto: “Pixabay.com”.

Gulbenes novada deputāti nobalsojuši par Beļavas vecās attīrīšanas stacijas un Ozolkalna vecās attīrīšanas sistēmas pārdošanu. Abi objekti būvēti vēl padomju gados un netiek vairs izmantoti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieņemt lēmumu pārdot šīs ietaises un zemi ir rosinājusi Beļavas pagasta pārvalde, jo šie īpašumu pašvaldībai vairs nav nepieciešami tās funkciju īstenošanai. Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš uzsver – Beļavā un Ozolkalnā ir uzbūvētas jaunas attīrīšanas iekārtas, salīdzinoši mazākas, taču atbilstošas faktiskajam patērētāju daudzumam.

Nekustamais īpašums “Attīrīšanas stacija Beļava” sastāv no 3,35 hektāriem zemes un uz tās esošās attīrīšanas stacijas. Īpašums “Attīrīšanas sistēmas Ozolkalns” sastāv no 0,1797 hektāriem zemes un sūkņu stacijas.

Deputāti pieņēmuši lēmumu uzdot novada pašvaldības Īpašuma novērtēšanas un izsoļu komisijai organizēt minēto nekustamo īpašuma novērtēšanu un nosacītās cenas noteikšanu. Pēc tam vēl sekos deputātu balsojums kādā no nākamajām novada domes sēdēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatgādina, ka Beļavas ciemā 2015.gadā tika pabeigti būvniecības darbi ūdenssaimniecības attīstībai. Projekta kopējās izmaksas bija 446 922,70 eiro. Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu veidoja 85 procenti no attiecināmajām izmaksām. Tika veikts plašs būvdarbu klāsts, arī jaunu notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izbūve, jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas izveide, esošo kanalizācijas cauruļvadu rekonstrukcija (729,73 metri).

Identiski 2014.gadā Ozolkalna ciemā tika realizēts projekts par 499 412 eiro. ERAF finansējums projektam bija 424 500 eiro. Šajā projektā tika uzbūvēta arī jauna bioloģiskās attīrīšanas iekārta un kanalizācijas sūkņu stacija, kā arī ielikti jauni kanalizācijas cauruļvadi 550 metru garumā.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.