Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība pārtrauc sadarbību ar partneriem Krievijā un Baltkrievijā

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada pašvaldība vairākiem sadarbības partneriem Austrumeiropā ir nosūtījusi informatīvas vēstules par to, ka “saistībā ar notikumiem Ukrainā pašlaik nav iespējama kāda tālāka sadarbība”. “Dzirksteli” par to informē Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis. Viņš piebilda, ka runa ir tikai par tādām saiknēm, kur bijusi aktīva sadarbība projektos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādējādi Gulbenes novada pašvaldība pārtrauc sadarbību ar Pleskavas rajona pašvaldību Krievijā; Gatčinas rajona pašvaldību Ļeņingradas apgabalā un autonomo nekomerciālo organizāciju “Uzņēmējdarbības garantiju un attīstības fonds” Pleskavas apgabalā Krievijā; Štiglica Centrālo tehniskās zīmēšanas skolu Krievijā; Ošmjani rajona izpildkomiteju Baltkrievijā.

Sadarbības līgums ar Pleskavas rajonu Gulbenes novada pašvaldībai bija noslēgts 2004.gadā, ar Gatčinas rajonu – 2014.gadā, ar Uzņēmējdarbības garantiju un attīstības fondu Pleskavas apgabalā vienošanās par sadarbību bija no 2012.gada. Sadarbības līgums starp Štiglica Centrālo tehniskās zīmēšanas skolu un Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju bija spēkā no 2019.gada. Ar Ošmjani rajona izpildkomiteju Baltkrievijā sadarbības līgums bija noslēgts 2017.gadā.

A.Caunītis piebilda, ka iepriekš starptautiskajā sadarbībā, kur viena no partnerēm bija Krievija, Gulbenē realizēts projekts “Parki bez robežām” un veikta Spārītes parka labiekārtošana; projektā “Zaļie ceļi Rīga-Pleskava” Gulbenes novadā tika uzlabota infrastruktūra bijušā dzelzceļa posmā no Gulbenes līdz Balviem (Sitas upei) 30 kilometru garumā, posms tika pielāgots nemotorizētajam transportam. Tika izvietotas norādes, zīmes, informācijas stendi, tika radītas atpūtas vietas, tika uzstādītas 15 barjeras, izveidots elektrovelosipēdu uzlādes punkts, izvietots arī tūristu skaitītājs.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.