Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība plāno publiskot cilvēku drošību apdraudošās būves

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Saskaņojuma procesā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) šobrīd ir Gulbenes novada deputātu apstiprinātie (30.12.2021.) jaunie pašvaldības saistošie noteikumi “Par teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu Gulbenes novadā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumi paredzēs ar novada būvvaldes lēmumu atzīt/identificēt vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves. Katram šādam defektīvajam stāvoklim noteikumos definētas pazīmes. Vidi degradējošo, sagruvušo vai cilvēku drošību apdraudošo būvju īpašniekiem turpmāk būs jārēķinās ar to, ka pašvaldība izmantos tiesības savā mājaslapā “Gulbene.lv” publicēt informāciju par šādām būvēm. Informācija varēs ietvert defektīvās būves attēlu, adresi, kadastra apzīmējumu.

Jaunajos noteikumos norādīts, ka attiecībā uz vidi degradējošo, sagruvušo vai cilvēku drošību apdraudošo būvju īpašniekiem un viņu tālāko rīcību kontroli uzņemsies novada būvvalde. Tā arī būs tiesīga lemt par piemērojamajām sankcijām.

Saskaņošanas procesā VARAM pašlaik ir arī pašvaldības saistošie noteikumi “Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību Gulbenes novadā” (ar grozījumiem novada deputāti ir apstiprinājuši 27.01.2022.). Tie paredzēs par defektīvajām būvēm piemērot lielāku nekustamā īpašuma nodokli (rēķinot no vidi degradējošās būves kadastrālās vērtības vai tai piekritīgās zemes kadastrālās vērtības) attiecīgi 2 līdz 3 procentu apmērā. Palielināts nekustamā īpašuma nodoklis tiks piemērots ar nākamo mēnesi pēc tam, kad būs pieņemts oficiāls lēmums par vidi degradējošas būves statusa noteikšanu (atbilstoši A, B vai C kategorijai, kas definētas pašvaldības saistošajos noteikumos “Par teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu Gulbenes novadā”).

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.