Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība plāno septiņiem studentiem piešķirt stipendijas

Foto: “Pexels.com”.

Ir zināms, kādas specialitātēs studējošajiem 2022.gadā tiek plānots piešķirt Gulbenes novada pašvaldības stipendijas. Par to vietējie deputāti ir nobalsojusi novada domes 30.jūnija sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stipendijām nepieciešamo finanšu līdzekļu apjomu 2022.gadā paredzēts segt no pašvaldības kārtējam gadam apstiprinātajiem budžeta līdzekļiem.

Pa vienam stipendiātam novadam ir nepieciešami šādās specialitātēs: sociālais darbinieks; sporta skolotājs/sporta treneris; pirmsskolas izglītības skolotājs; svešvalodu skolotājs; latviešu valodas un literatūras skolotājs; vēstures un sociālo zinību skolotājs; sākumskolas skolotājs. Tātad no septiņiem iespējamajiem studentiem-stipendiātiem seši būs topošie skolotāji.

Gadījumā, ja uz kādu no specialitātēm nepiesakās neviens stipendiāts, komisija var atbalstīt vairāk stipendiātu citās prioritārajās specialitātēs, nepārsniedzot kopējo plānoto atbalstāmo stipendiātu skaitu 2022.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikts, ka stipendiju Gulbenes novada pašvaldība piešķir Latvijas valsts akreditētās mācību iestādēs akreditētās programmās studējošiem neatkarīgi no tā, vai pretendents saņem valsts piešķirto stipendiju vai stipendiju no citiem avotiem. To nosaka novada pašvaldībā 2020.gadā apstiprinātie “Stipendijas piešķiršanas noteikumi studējošiem”.

Gulbenes novada pašvaldība stipendiātam piešķir stipendiju 80 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Pretendents slēdz līgumu ar pašvaldību. Pašvaldība maksā stipendiātam stipendiju reizi mēnesī 10 mēnešus gadā – no septembra līdz jūnijam. Pēc sekmīgas studiju pabeigšanas un attiecīgas specialitātes iegūšanas stipendiātam ir pienākums iegūtajā specialitātē pašvaldības iestādēs nostrādāt piecus gadus. Stipendiātam, kurš apguvis 1.līmeņa augstākās izglītības profesionālo studiju programmu medicīnas jomā, ir pienākums iegūtajā specialitātē pašvaldības iestādēs nostrādāt trīs gadus. Minētajos termiņos neieskaita grūtniecības, dzemdību un bērna kopšanas atvaļinājuma laiku.

Pieteikuma dokumenti jāiesniedz līdz 31.augusta pulksten 17.00 Gulbenes novada pašvaldībā, veidlapa pieejama pašvaldības mājaslapā.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.