Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība saņem visu valsts mērķdotāciju pedagogu algām

Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēka. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Sakarā ar pedagogu protestiem no valsts budžeta ir piešķirts papildu finansējums pedagogu darba samaksai. Kopumā šim mērķim atvēlēts apmēram par 11 % vairāk, nekā sākotnēji bija paredzēts. Par to informēja Gulbenes novada pašvaldības Finanšu nodaļas ekonomiste Gundega Upīte, piedaloties novada domes 19.janvāra sēdē. Jaunās summas un to sadalījumu Gulbenes novadā ar balsojumu apstiprināja vietējie deputāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada vispārizglītojošajām skolām (kuras dibinājusi pašvaldība) kopumā 8 mēnešiem ir piešķirti 2 455 848 eiro. Pedagogu algas likmi ir noteikusi valsts – 900 eiro pirms nodokļu nomaksas. Sadales princips nemainās. Atšķirība ir tā, ka septembrī, redzot, kur naudas pietrūkst, tika iedalīti līdzekļi no pašvaldības budžeta, bet tagad visu nepieciešamo sedz valsts piešķirta mērķdotācija un vēl paliek nauda pedagogu darba slodžu sabalansēšanai un atvaļinājuma naudas rezerves veidošanai. No pašvaldības budžeta tagad tiek apmaksāta tikai sociālā pedagoga, kā arī interneta skolotāja alga, tāpat arī darba devēja sociālais nodoklis.

Pašvaldības dibinātajām pirmsskolas izglītības iestādēm, kā arī skolām, kur ir piecgadīgo un sešgadīgo apmācība un logopēdiskās grupas, kopumā pedagogu darba samaksai un sociālajam nodoklim laika posmam līdz 31.augustam ir sadalāmi 454 272 eiro; pedagoga algas likme ir 1070 eiro, logopēda – 903 eiro.

Sveķu pamatskolas pedagoģisko darbinieku darba samaksai un sociālajam nodoklim šajā mācību gadā ir sadalāmi 547 384 eiro. Visa šī nauda jau no valsts puses ir piešķirta konkrētam mērķim, un pašvaldība šajā sadalījumā iejaukties nedrīkst.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāti apstiprināja šim mācību gadam arī grozījumus pašvaldības dibināto pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju atalgojumā. Tas saistīts ar to, ka pedagoga algas likme pirmsskolas izglītības iestādēs ar šo gadu ir 1070 eiro. Lai iestāžu vadītāju vietnieku alga nebūtu mazāka kā pedagogiem, ir veiktas korekcijas. Vietnieka alga ir 80 % no vadītāja algas, tāpēc vadītājiem alga tagad ir paaugstināta par 120 eiro katram. Un vietnieka algas likme būs lielāka par pedagoga algas likmi pirmsskolas izglītības iestādēs.

Interešu izglītības pedagogu darba samaksai novadā, kā arī sociālajam nodoklim 8 mēnešiem kopumā ir piešķirti 135 992 eiro. Interešu izglītības pedagoga algas likme ir palielināta līdz 930 eiro.

Gulbenes novada pašvaldības dibināto izglītības iestāžu pedagogi: skolās – 274; pirmsskolas iestādēs un grupās – 132; interešu izglītībā – 60. Vieni un tie paši pedagogi mēdz strādāt gan skolās, gan interešu izglītībā, kā arī ar pirmsskolas izglītojamajiem un interešu izglītībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

 1. Pirmsskolas izglītības iestādēs ir 5 gadus un 6 gadus veco bērnu apmācība.

  3
  2
 2. Un kas ar tiem,kas nav pedagogi,bet pedagogu palīgi, auklītes tiem naudiņa tikai minimālā uz papīra….skumji

  2
  1
 3. Godīgi būtu bijis bijis pateikt, ka Gulbenes novadā pedagogiem pielikums pie algas ir apmēram 30 eiro (uz rokas), lai citi nedomā, ka tie ir milzīgi cipari. Diemžēl tā ir tikai Gulbenes novadā. Citos novados ir virs 100 eiro. Tie, kas toreiz noticēja Vanagas kundzes skaistajiem vārdiem, tagad redz īstenību. Streikojām par 30 eiro pielikumu.
  Tiesa gan, to visu savā katlā iestūma mūsu pašvaldība. Tā teikt, mums arī vajag.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.