Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība saņēmusi pietiekamu medicīnisko masku skaitu

Foto: “Pexels.com”.

No 25.janvāra, atrodoties darbavietā, veikalā, sabiedriskajā transportā vai citā publiskā vietā, personām būs jālieto medicīniskā sejas maska vai respirators. Auduma maskas vairs nederēs. Valdība arī lēmusi par medicīnisko masku izdalīšanu maznodrošinātajiem un mazturīgajiem no valsts krājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Igaviņa skaidro, ka Gulbenes novada sociālais dienests šonedēļ ir saņēmis pietiekamu medicīnisko masku skaitu, lai tās izsniegtu visiem Gulbenes novada trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem. Izsniegšanas kārtība būs līdzšinējā, klientam atnākot uz dienestu. Prakse rāda, ka cilvēki dienestu apmeklē regulāri, lai saņemtu ierasto sociālo palīdzību, un masku izsniegšana ir paralēls process. Visi trūcīgie un maznodrošinātie dienesta darbiniekiem ir zināmi, jo maskas bez maksas, ko ir nodrošinājusi valsts visā pandēmijas periodā, dienests ir izsniedzis arī līdz šim. Ja klients uz dienestu nenāk, tad attiecīgi maskas tiek nogādātas klientam mājās. Katra ģimene un katra vientuļā persona saņems viņiem pienākošos masku skaitu. Masku skaits ir tāds, kā valstī noteiktais – 50 maskas cilvēkam uz diviem mēnešiem.

– Inita Savicka

Uzziņai

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sejas maskas vai respiratori jālieto arī vakcinētiem vai pārslimojušiem cilvēkiem. Vienīgais izņēmums būs izglītības iestādes, kurās darbinieki un izglītojamie varēs turpināt izmantot iepriekš centralizēti iegādātās un izsniegtās nemedicīniskās (auduma) sejas maskas, kas ir ar augstu aizsardzības pakāpi. Arī citviet bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem varēs lietot nemedicīnisku (auduma) masku.

Avots: “Covid-19.gov.lv”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Neviens maskas uz mājām nenes!!!
    Pērku pati aptieka ja vajag.Salti meli.

  2. Vai tad nesolīja, ka visiem dalīs dārgās supper maskas?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.