Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība šogad varētu izraudzīt četrus jaunus stipendiātus studentus

Foto: “Pixabay”.

Trīs nozarēs Gulbenes novada pašvaldība šogad būtu gatava atbalstīt profesionālās studijas jauniešiem, kuri būtu gatavi pēc tam atgriezties un strādāt Gulbenes novadā. Atbalstāmo skaitā būtu topošie izglītības darbinieki, mediķi un sociālie darbinieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā pašvaldība no jauna par saviem stipendiātiem varētu apstiprināt četrus studentus. Par to liecina novada domes 30.marta domes sēdes lēmums. Stipendijas pašvaldība maksās no saviem budžeta līdzekļiem.

Speciālistu Gulbenes novadā trūkst daudzās nozarēs – akcentēja deputāts Anatolijs Savickis, 22.martā vadot izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdi. Nepieciešamību esot daudz, tomēr, plānojot pašvaldības atbalstu studentiem, ir jārēķinās ar finanšu ierobežojumiem. Ļoti nepieciešami visu mācību priekšmetu un jomu pedagogi, jo šobrīd daudziem šajā nozarē strādājošajiem tuvojas pensijas vecums. “Ir tas risks, ka varam pēkšņi palikt bez skolotājiem,” sacīja A.Savickis.

Deputāts Aivars Circens gribēja zināt, kāda ir atsaucība, cik aktīvi studenti pretendē uz pašvaldības stipendiju. A.Savickis zināja teikt, ka 2021.gadā konkursam uz pašvaldības stipendijas piešķiršanu bija pieteikušies septiņi studenti. Citus gadus mazākais skaits ir bijis viens pretendents. 2022.gadā pieteikušies divi, no kuriem vienam tika piešķirta pašvaldības stipendija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības Finanšu nodaļas vadītāja Aija Kļaviņa informēja, ka pašlaik kopumā pašvaldības stipendiju saņem septiņi studenti. Sešām personām stipendijas apjoms ir 496 eiro pirms ienākuma nodokļa nomaksas, vienā gadījumā tiek maksāta mazāka stipendija, jo tā tika piešķirta gadā, kad spēkā bija citi nosacījumi. A.Kļaviņa uzsvēra, ka pašvaldības budžetā finansējums ir plānots gan jau esošajiem stipendiātiem, gan arī jaunajiem, ja tādi būs.

Jāatgādina, ka stipendijas studējošajiem Gulbenes novada pašvaldība piešķir saskaņā ar tās izstrādātajiem noteikumiem. Stipendiātam piešķir stipendiju 80 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Pašvaldība maksā stipendiātam stipendiju reizi mēnesī 10 mēnešus gadā – no septembra līdz jūnijam. Pēc sekmīgas studiju pabeigšanas un attiecīgās specialitātes iegūšanas stipendiātam ir pienākums iegūtajā specialitātē pašvaldības iestādēs nostrādāt piecus gadus. Stipendiātam, kurš apguvis 1.līmeņa augstākās izglītības profesionālo studiju programmu medicīnas jomā, ir pienākums iegūtajā specialitātē pašvaldības iestādēs nostrādāt trīs gadus. Minētajos termiņos neieskaita grūtniecības, dzemdību un bērna kopšanas atvaļinājuma laiku.

Stipendiju piešķir atklāta konkursa kārtībā. Pretendentu izvērtēšanai un lēmuma pieņemšanai par stipendijas piešķiršanu dome izveido Gulbenes novada stipendiju piešķiršanas komisiju. Pašvaldība konkursu izsludina no kārtējā gada 1.jūnija, paredzot konkursa norisei un pretendentu dokumentu iesniegšanai divu mēnešu termiņu.

Lai pretendētu uz stipendiju, jāievēro šādi kritēriji: sākot no 2.kursa, jaunietis ir pilna laika 1.līmeņa augstākās izglītības profesionālo studiju programmas students medicīnas jomā vai 2.līmeņa augstākās izglītības profesionālo vai akadēmisko studiju programmu students (konkrētajās nozarēs – medicīna, izglītības darbs, sociālai darbs); vidējais vērtējums nav zemāks par 7 ballēm; ir nepieciešamais valsts valodas prasmes līmenis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Ja saprastu, ka pašvaldībai jānodrošina arī ar ģimenes ārstiem novads, tad tādus muļķīgus jautājumus neuzdotu.
  Pašreiz vecie ģimenes ārsti viens pēc otra aiziet pensijā, un piesaistīt mūsu sādžai jaunus ir liels izaicinājums.

  9
  2
 2. Manuprāt jautājums nav muļķīgs. Ja cilvēks vēlas ko noskaidrot, tad arī jautā. Jānim laikam pieklājības normas ir svešas.

  2
  3
 3. Nekur tie vecie ársti neiet ,tup ar visiem pensijas gadiem un vaimanā,ka pārstrādājušies un vēl vaimanās kamèr ies pensījā paša lietvede un apkopēja, un tas vēl ilgi vismaz seši gadi.Tikmēr stipendiāte jauns cilvēks ir bez darba un prakses doktorātā.Dīvaini tas izskatās.Maksā pašvaldība stpipendīju ,bet darba nav.

  9
  8
 4. Nav mūsu miestā tās vietas tik naudīgas. Tākā daudzi velk pēdējās dienas sakostiem zobiem, gaidot kad atnāks maiņa.
  Lielajās pilsētās ir citi apmēri. Man tante sēdēja pamperos līdz 85 gadiem un būtu vēl sēdējusi, ja radītājs neaizsauktu pie sevis.😪

  1
  1
 5. Godīgi sakot, strādājošie pensionāri ir bezkauņas – strādāt negrib, jaunu ideju nav, jaunajiem darbiniekiem neļauj izpausties, jo vecie baidās paši no sevis! Gulbenes novada pagastos ir tiiiik daudz strādājošo pensionāru – kādu darbinieki tādi pastāsti novecojuši, neattistijušies, garlaicīgi, pasākumus neorganizē , sāpīgākais nerisina problēmas

  6
  4
 6. Atvainojos par kļūdainu tekstu.

  kādi novecojuši darbinieki tādi novecojuši, neattistijušās Gulbenes nov, pagasti – pasākumus neorganizē , ceļus neremontē, neatbalsta vietējos iedzīvotājus, uzņēmumus. Sāp sirds par to ka “vecie” atsēž savas pensiju – officālā darbā par ko saņem naudu. Pēc tam brīnās visi, kad jaunie izvēlas citas pilsētas vai ārzemes.

  7
  5
 7. Jaunais, vai tu zini, no cik gadiem tagad pensiju maksā? Ne visi, kas tev izskatās kā pensionāri, tādi arī ir. Labprāt ietu pensijā, bet… Vecums nav nekāda laime

 8. Es gan nesaku ,ka jaunie māk tikai podus mazgāt.Cik zinu un redzu tad pie jaunajiem,cilveki pierakstās rindā,lai tikai tiktu pie normāla ārsta.
  Jaunie māk noteikt cilvēkam diagnozi.
  No daža laba vecā mūk prom ,jo veselība ir svarīga,sevišķi jaunām ğimenēm.

  4
  6
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.