Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldībai būs lielāki ienākumi no dzīvojamo telpu izīrēšanas, laukos joprojām būs jāmaksā mazāk nekā pilsētā

Foto: “Pixabay”.

Par dzīvojamās telpas īri no Gulbenes novada pašvaldības būs jāmaksā vairāk – to paredz jaunie pašvaldības saistošie noteikumi, par kuriem deputāti nobalsojuši novada domes 26.oktobra sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunie noteikumi “Par Gulbenes novada pašvaldībai piederošo un tās nomāto dzīvojamo telpu īres maksas noteikšanas kārtību” stāsies spēkā, kad būs saņemts noteikumus apstiprinošs atzinums no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas. Tad arī spēku zaudēs šobrīd spēkā esošie 2022.gada 25.augusta saistošie noteikumi ar tādu pašu nosaukumu.

Jauno noteikumu ieviešana paredz pašvaldības budžeta ieņēmumu palielināšanos – pilsētā par 136 451,27 eiro gadā, lauku teritorijā par 8116,51 eiro gadā.

Turpmāk tāpat kā agrāk konkrētās pašvaldībai piederošās dzīvojamās telpas izīrēšanas maksa tiks aprēķināta saskaņā ar noteikumos norādīto formulu. Šī formula satur šādus komponentus: pašvaldības peļņas daļa (atkarībā no konkrētās dzīvojamās telpas labiekārtotības pakāpes un atrašanās vietas pilsētā vai laukos); mājas pārvaldīšanas izdevumi; pašvaldības ieguldījums ēkas vai telpas remontā vai atjaunošanā/pārbūvē; dzīvojamās telpas platība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar jauno saistošo noteikumu palīdzību, paaugstinot īres maksas apmēru pašvaldībai piederošajās dzīvojamajās telpās, tiks mazināta dzīvokļu īres tirgus kropļošana. Tiks arī veicināta pašvaldības dzīvojamā fonda sakārtošana un uzlabošana. Tajā pašā laikā jaunie noteikumi sniegs atbalstu sociāli maznodrošinātām, mazaizsargātām personām, samazinot dzīvojamās telpas īres maksu. Tas pats attieksies uz telpām, kam noteikts sociālā dzīvokļa statuss.

Paredzams, ka jaunie noteikumi varētu stāties spēkā jau ar 1.janvāri, pašvaldība par to vēl paziņos oficiāli.

Fakti

Gulbenes novada pašvaldības dzīvojamās telpas īres maksas peļņas daļa ar 1.janvāri tiek prognozēta (par kvadrātmetru mēnesī bez PVN)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Pilsētā:

* labiekārtotām dzīvojamajām telpām – 1 eiro;

* daļēji labiekārtotām dzīvojamajām telpām – 0,60 eiro;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* dzīvojamajām telpām bez ērtībām – 0,30 eiro.

– Pagastos:

* labiekārtotām dzīvojamajām telpām – 0,57 eiro;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* daļēji labiekārtotām dzīvojamajām telpām – 0,35 eiro;

* dzīvojamajām telpām bez ērtībām – 0,17 eiro.

– Ja ir sociālā dzīvokļa statuss:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* īres maksa tiek samazināta par 50 %.

Avots: Gulbenes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Par maz naudas deputātiem paliek???? Pietrūkst savām privatajam vajadzībām? Par ko ir jāpiemaksā??? Par to ka pats nomaini pilsētas dzīvoklim logus un durvis??? Ko jūs tur lietojat tajā domē?

    17
    1
  2. Pacelt maksu pa 100 procentiem nu nu….
    Pati taisu remontu,ieliku durvis-logus un vel par to maksaju.Varbut BEZ TABU jazvana,un jauzdod jautajums cik tas ir likumigi vispar?
    Neesmu dzirdejusi ka citas pilsetas ta dara.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.