Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldībai ir latvāņu apkarošanas plāns līdz pat 2027.gadam

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Divas reizes gadā Gulbenes novadā tiks veikts monitorings (uzmanīšana, novērošana) teritorijās, kur invadējies (ieperinājies) latvānis, kā arī tiks izveidots šādu problemātisko zemes vienību saraksts. To paredz latvāņu izplatības ierobežošanas plāns, kuru vietējie deputāti apstiprināja Gulbenes novada domes 31.marta sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar latvāni aizaugušās teritorijas tiks novērtētas katru gadu no 1.maija līdz 5.jūnijam un no 15.augusta līdz 15.septembrim.

Savukārt katru gadu no 15.septembra līdz 15.oktobrim pašvaldības policija

varēs saukt pie atbildības tos zemes īpašniekus, kuri pārkāpj Augu aizsardzības likuma 25.pantu par invazīvo augu sugu izplatības pieļaušanu. Šādā gadījumā likums paredz piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskai personai no 50 1500 eiro, juridiska personai – no 300 līdz 3000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc pašreizējiem pašvaldības datiem Gulbenes novadā latvāņa invadētās platības ir 153 hektāri. Lielākās platības fiksētas Daukstu, Jaungulbenes, Stradu, Druvienas un Tirzas pagastā.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Stāmeriena- Kalniena, kur kādreiz bija tikai ceļmalas no vienas vietas, tur pēdējos gados jau salīduši tālāk- pilni ceļmalas meži.

  2. Lai latvāņi aug griezdamies,
    Nāks nauda makā spiezdamies:)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.