Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldībai nodos valstij piederošos vietējas nozīmes autoceļus

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ministru kabinets otrdien, 10. janvārī, atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto priekšlikumu par vietējo autoceļu nodošanu Gulbenes novada pašvaldības pārziņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldība savā īpašumā pārņems valstij piederošo nekustamo īpašumu vairākos pagastos. Pašvaldības īpašumā nonāks autoceļš V428 Dzeņi-Galgauska Daukstu un Galgauskas pagastā. Pašvaldībai apsaimniekošanā tiks nodoti arī autoceļi V442 Lizuma pagastā ceļa posmā Velēna-Rīdūži un V444 pievedceļš Kalnienas stacijai Stāmerienas pagastā.

Valstij piederošos nekustamos īpašumus – vietējās nozīmes autoceļus Satiksmes ministrija nodod pašvaldību īpašumā, lai pašvaldības varētu īstenot to autonomās funkcijas, radīt jaunas darbavietas un veicināt privāto investīciju piesaisti. Tādējādi ir iespējams nodrošināt kvalitatīvus vietējos autoceļus, jo pašvaldības ceļu uzlabošanai var piesaistīt arī Eiropas Savienības finansējumu.

Satiksmes ministrija ar pašvaldībām ir apspriedusi un vienojusies par vietējo ceļu nodošanu pašvaldību pārziņā, piešķirot papildu mērķdotācijas finansējumu. Lai šo iniciatīvu īstenotu, pēc ministrijas ierosinājuma Ministru kabinets nolēma pašvaldībām, kas pārņem savā īpašumā valsts vietējo autoceļu vai tā posmu, atvēlēt mērķdotāciju 1560 eiro par katru pārņemto kilometru uz termiņu ne ilgāku par pieciem gadiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.