Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldības darbinieki trīs gadus mācīsies par energoefektivitātes veicināšanu

Foto: “Unsplash”.

Gulbenes novada pašvaldība un SIA “Gulbenes Energo Serviss” piedalīsies starptautiskā projektā “Enerģijas līdzsvars”, kur vadošais partneris ir Rīgas Tehniskā universitāte. Galvenā tēma – energoefektivitātes uzlabošana un energoefektivitātes pakalpojumu veicināšana reģionā. Par to liecina publiski pieejamā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektā tiks apkopota informācija par energosistēmu rādītājiem reģionā, tiks veidota reģionālas nozīmes darba grupa. Projekta īstenošanas laiks ir 36 mēneši – līdz 2025.gada decembrim. Projektā tiek nodarbināti novada pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļas darbinieki, kā arī domes priekšsēdētāja padomnieks attīstītības, projektu un būvniecības jautājumos Jānis Barinskis. Darba samaksa šiem darbiniekiem par projektā nostrādātajām stundām paredzēta no projekta attiecināmajām izmaksām.

Projekta visas kopējās izmaksas ir 1 598 550,31 eiro, no tām Gulbenes novada pašvaldības daļa projektā kopā ir 56 100 eiro, tajā skaitā atalgojuma izmaksu daļa ir 43 200 eiro. Gulbenes novada pašvaldības projekta daļas izmaksas 80 % jeb 44 928 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 10 % jeb 5610 eiro ir valsts budžeta līdzfinansējums pašvaldībām un vēl tikpat ir pašvaldības līdzfinansējums.

SIA “Gulbenes Energo Serviss” projekta daļā 80 % jeb 44 928 eiro ir minētā Eiropas Savienības fonda finansējums, bet līdzfinansējumu 20 % jeb 11 232 eiro nodrošina SIA “Gulbenes Energo Serviss”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta partneri ir arī Tukuma novada pašvaldība, Lietuvas enerģētikas institūts, Skandināvijas ilgtspējas biznesa centrs (Zviedrija), Tomelillas pašvaldība (Zviedrija), Thermopolis (Somija), ZEBAU – Būvniecības, arhitektūras un vides enerģētikas centrs (Vācija), Polijas zinātņu akadēmijas hidrodinamiskās tehnikas institūts, Mikolajki Pomorski pašvaldība (Polija), Vejherovas pašvaldība (Polija).

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.