Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldības dzīvokļu īres maksa būs lielāka

Foto: “Pixabay.com”.

Vairāk būs jāmaksā iedzīvotājiem, no Gulbenes novada pašvaldības īrējot dzīvokli Gulbenes novadā. Vispirms tas attieksies uz jaunajiem līguma slēdzējiem, bet pilnīgi uz visiem pašvaldības dzīvokļu īrniekiem – ar nākamā gada 1.janvāri. To paredz vietējo deputātu domes 25.augusta sēdes lēmums, kas gan vēl jāsaskaņo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” skaidro, ka īres nauda ir tikai viena no daļām, kas īrniekam jāmaksā par pašvaldības dzīvokli. Deputāti esot diskutējuši, vai īrniekam jāpiedalās maksāšanā vēl arī tad, ja mājai ņemts kredīts, piemēram, renovācijai. Īrniekam ir jāmaksā!

Vairums deputātu bija “par”

Par pašvaldības dzīvokļu īres maksas apmēra palielināšanu bija 11 deputāti: Aivars Circens, Anatolijs Savickis, Andis Caunītis, Atis Jencītis, Daumants Dreiškens, Guna Pūcīte, Guna Švika, Gunārs Ciglis, Intars Liepiņš, Ivars Kupčs, Mudīte Motivāne. Pret balsoja deputāts Normunds Audzišs. 2 deputāti balsojuma atturējās – Ainārs Brezinskis, Normunds Mazūrs. Domes sēdē nepiedalījās un nebalsoja Lāsma Gabdulļina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Gulbenes novada pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Gulbenes Energo Serviss” un Gulbenes novada pagastu pārvaldes attiecībā uz īres līgumiem, kuri ir noslēgti par dzīvojamo telpu īri konkrētā pagasta teritorijā.

Pēc noteikumu saskaņošanas ministrijā tie stāsies spēkā un pašvaldība to publiski paziņos.

Ja īrnieks nav maksātspējīgs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īrnieks pašvaldībai katru mēnesi par pašvaldības dzīvokli maksā īres naudu, kas tiek ieskaitīta pašvaldības budžetā, kā arī tiek izmantota pašvaldības dzīvojamā fonda uzturēšanai un atjaunošanai – skaidro A.Caunītis. Pašvaldība vairs nepiemēros atlaides īres maksai, ja īrnieks pats mainījis logus, durvis vai veicis citus ieguldījumus pašvaldības dzīvoklī. Šāda veida atlaides īres maksai vairs neparedz jaunais Dzīvojamās telpas īres likums.

“Ja cilvēks sociāli ir ļoti neaizsargāts, tad ir novada domei jāpieņem lēmums,” saka A.Caunītis. Pašvaldībai ir sociālā māja “Blomīte”, kur ir fiksētais maksājums un īrniekam nekas vairāk nav jāmaksā. Par ūdeni, elektrību un pārējiem komunālajiem pakalpojumiem maksā pašvaldība. “Blomītē” uz laiku iespēju dzīvot pašvaldība piešķir tiem, kam saskaņā ar pašvaldībā spēkā esošajiem kritērijiem ir vajadzīga šāda sociālā palīdzība. Turklāt sociālajiem dzīvokļiem īres maksa tiek samazināta par 50 procentiem. Vēl pašvaldībai pieder veco ļaužu māja Gulbenē, kurā tiek izīrētas istabas noteiktu kategoriju vietējiem iedzīvotājiem un kur īre un pārējie maksājumi ir salīdzinoši saudzīgi īrnieku makiem.

Par īri pakalpojuma izmantotājam ir jānorēķinās pilnā apmērā katru mēnesi līdz 25.datumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Diāna Odumiņa

Uzziņai

Par pašvaldības dzīvokli īrnieks maksā:

* īres maksu pašvaldībai (par dzīvojamās telpas lietošanu);

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* maksu par mājas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu;

* maksu par pašvaldības ieguldījumu ēkas vai dzīvokļa pārbūvē, atjaunošanā vai remontā.

Avots: Gulbenes novada pašvaldība

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības dzīvokļa īres maksas bez PVN mēnesī

Gulbenē:

* labiekārtotai telpai būs 0,50 eiro/m2 (šobrīd ir 0,26 eiro/m2);

* daļēji labiekārtotai telpai būs 0,30 eiro/m2 (šobrīd 0,17 eiro/m2);

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* bez ērtībām būs 0,15 eiro/m2 (šobrīd 0,10 eiro/m2).

Pagastos:

* labiekārtotai telpai būs 0,38 eiro/m2 (šobrīd 0,21 eiro/m2);

* daļēji labiekārtotai telpai būs 0,23 eiro/m2 (šobrīd 0,14 eiro/m2);

* bez ērtībām būs 0,11 eiro/m2 (šobrīd 0,07 eiro/m2).

Avots: Gulbenes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

 1. Ko pašvaldība remontē.Ka tikai naudu vairāk no cilvēkiem pieraust.

  12
  4
 2. Gulbenē Brīvības ielā nr.16 sen jau īres maksa par m2 ir 0,70 centi,neprivatizētiem dzīvokļiem,ko vēl var paaugstināt nav skaidrs….

  7
  2
 3. Kad cilvēkiem vajadzētu palīdzēt,samazināt kaut ko šie … palielina ,nu nopietni?

  11
  2
 4. Guna Pūcīte un Guna Švika no manis vēlēšanas balsi nesaņems

  19
 5. Jūs tur gudrie domē par parastajiem cilvēkiem domājat arī????????? Cik zemu vēl nospiediet parastos cilvēkus????? Dārziņā cenas kosmiskās dzīvokļu īres cenu pacelat kas būs nākamais??? Jums maz naudas ??? Nevajag braukt uz kartupeļu talkām uz Poliju tad būs jums kopējā maka vairāk naudas.Paraziti ne deputāti jūs.

  19
  2
 6. Ta arī uzreiz lika saprast-jums neka!Viss ies musu kabatas!A parastos cilvekus iedzisim sturi,lai iet uz Blomi dzivot.

  12
  1
 7. Ta Gulbenes deputati rupejas par iedzivotajiem…..

 8. Ja es dzirdēju kad būs lielāka maksā 25.eiro klāt.jo domei nesot naudas ko pielikt algas.ka lai cilvēki maksā to viņi nevar padomāt invalīdi otrās grupas pensionāri kam ir mazas pensijas.logus un durvis vairs neliks krāsnis netaisis,bet kur tā nauda paliek ?

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.