Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā pašvaldības īpašumos turpinās cīņa ar latvāņiem (papildināts)

Ilustratīvs foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Arī šogad Gulbenes novada pašvaldības īpašumos tiks apkaroti latvāņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts “Dzirkstelei” stāsta, ka šobrīd novadā vēl tiek apzinātas latvāņu platības, kur tiks veikta miglošana. “Ir nākušas klāt jaunas platības un ir vietas, kur divus gadus ir migloti, un latvāņi jau ir pazuduši. Mainās lokācija katrā pagastā, kurā vietā būtu jānomiglo, līdz ar to jāapkopo precīzas platības,” stāsta K.Dauksts un norāda, ka miglošanas darbi sāksies kuru katru dienu.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka Gulbenes novada pašvaldība pagājušā gada gada aprīlī uz nākamajiem četriem gadiem noslēdza sadarbības līgumu ar SIA “City Camping” par Sosnovska latvāņu ierobežošanu Gulbenes novadā pašvaldības īpašumos. Pašvaldība arī informē, ka šis uzņēmums var veikt Sosnovska latvāņu ierobežošanu un iznīcināšanu arī fizisko un juridisko personu īpašumos, atsevišķi sazinoties un vienojoties ar uzņēmuma valdes locekli Renāru Bedrīti pa tālruni 28289417 vai e-pastu “latvanis2000@gmail.com” vai “renars.bedritis@inbox.lv”.

R.Bedrītis “Dzirksteli” informē, ka miglošanas darbi mūsu novadā jau ir sākti Rankas pagastā, Staros un Gulbenē pie stacijas laukuma. Viņš stāsta, ka tur, kur miglo regulāri, ir samazinājums. “Gulbenes novadā sākotnēji apjoma ziņā bija rēķināti 18 hektāri, šogad varētu 11 līdz 13 hektārus,” stāsta R.Bedrītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība atgādina, ka saskaņā ar Augu aizsardzības likumu par invazīvo augu sugu audzēšanu, izplatības pieļaušanu, ierobežošanas pasākumu neīstenošanu, kā arī informācijas nesniegšanu Valsts augu aizsardzības dienestam par invazīvo augu sugu invadētajām platībām zemes īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam var tikt piemērots administratīvais pārkāpums, sākot no brīdinājuma līdz naudas sodam. Privātpersonām – brīdinājums, 50-1500 eiro, juridiskai personai – brīdinājums, 300-3000 eiro.

– Inita Savicka

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

 1. Labàk būtu ar Gulbenes nesakoptajām vietām cīnījušies es tik nesaprotu. Cik ilgi tie grausti stāvēs nodeguši viss krutākais ir pie Betas 🤔🤔🤔

  12
  3
 2. Nolauzto Bērzu arī neviens neredz Kalpaka krustojumā kā jau bedre paliek bedre visiem šinī pilsētā ir viss po…ui😩😩😩😡😡😡

  10
  3
 3. Kur var tāda bedre būt (sādža)āboliņa kungs jau pats neko neredz kamēr ar pirkstu neiebadīs!!!

  10
  4
 4. Janka, vai krutākais grausts nav netālu no autoostas? Iekāp, piemēram, maršruta Rīga- Balvi divstāvīgajam autobusam otrajā stāvā. Mūsu pilsētas seja visā krāšņumā! Un “Dzelzceļš un Tvaiks ” ieejas kāpnes ir “oga” visam.

  12
 5. Cik pretīgi ir atgriezties gulbenē, pēc pāris dienām Rīgā. Viena stulbeņu noliktava.

  3
  12
 6. Ko stenat? Cik tad deputātu no pilsētas? Lūk, arī atbilde. 2009. gada sociālekonomiskais eksperiments ar pilsētu un pagasta padomju likvidēšanu neko sevišķi labu nav devis.

 7. Tā indēšana tikai izredzētajiem pie viņu īpašumiem diemžēl

  3
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.