Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldības policijas jaunas nolikums var izraisīt interešu konfliktu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ar 1.jūniju spēkā stāsies no jauna izstrādāts nolikums, saskaņā ar kuru darbosies Gulbenes novada pašvaldības policija. Vietējie deputāti par to nobalsoja novada domes 25.maija sēdē. Šobrīd spēkā esošais nolikums apstiprināts 2014.gada 13.martā, bet turpmāk četras reizes grozīts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunais nolikums nosaka, ka pašvaldības policija atrodas tiešā pašvaldības izpilddirektora pakļautībā.

Kā to varēs nodrošināt, ņemot vērā, ka pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards ir pašvaldības izpilddirektores Antras Sprudzānes brālis? “Dzirkstele” to jautāja novada domes priekšsēdētājam Andim Caunītim. Viņš teica – nolikums nav rakstīts konkrētām amatpersonām, bet tikai amatiem, neatkarīgi no tā, kuri konkrētie cilvēki amatus ieņem. Taču faktiski ir tā, ka M.Didrihsons-Linards ir A.Sprudzānes brālis. “Meklēsim risinājumus,” sacīja A.Caunītis. Viņš arī akcentēja: “Ja veidojas interešu konflikts, tad par to saka, risina un nepieņem lēmumus tiešā veidā. Nepakļaujas, nevērtē, nedod darba uzdevumus, nedod rīkojumus. Attiecīgi tad to dara cits – novada domes priekšsēdētājs, priekšsēdētāja vietnieks vai kāds cits.”

Šobrīd spēkā esošā nolikuma saturs vēstī, ka uzraudzību par likumu ievērošanu policijas darbībā veic Latvijas Republikas ģenerālprokurors un viņam pakļautie prokurori, bet novada domes priekšsēdētājs veic kontroli par to, kā pašvaldības policija veic pašvaldības deleģēto uzdevumu izpildi, kā izlieto finanšu līdzekļus un saglabā materiālās vērtības.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (5)

 1. Liekas mierā, Mārtiņš normāls džeks. Labi ka nav tāds atsaldenis kā Alūksnē.

  11
  5
 2. Kā sievai tādus murgus lasot justies,cik mēs esam ļauni.Neba paši svētie.

  5
  1
 3. Gulbēnijā drīkst komentēt tikai par atsevišķām lietām! Daļa vadības ir neaizskarama un arī par kastroļgalvām neko sliktu nedrīkst. Dzēsšana ir pats mazākais, parasti bloķē komentēšanas iespēju uz kādu laiku.

 4. Abus pazīstu sen un varu teikt, ka savus panākumus abi sasnieguši godprātīgā darbā. To pašu var teikt par Mārtiņa dzīvesbiedri. Var vēlēties tikai vienu – kaut mums būtu vairāk tādu ģimeņu novadā un valstī, kas Latviju dara stipru!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.