Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldības šāgada kopbudžets – 48,9 miljoni eiro, akcents šogad – dalība lielajos dziesmu un deju svētkos

Par 31 % lielāks nekā 2022.gadā ir kultūrai plānotais finansējums, kas kopā veido 5,3 miljonus eiro, tas ir saistīts ar tautas mākslas kolektīvu dalību šovasar gaidāmajos dziesmu un dejus vētkos Rīgā. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

6.aprīlī ir ieplānota Gulbenes novada pašvaldības šāgada budžeta apstiprināšana. 30.martā vietējie deputāti apvienoto komiteju sēdē diskutēja 2 stundas un 20 minūtes, līdz vienojās virzīt pašvaldības budžeta projektu apstiprināšanai domes sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pašvaldības publiskotajiem gaidāmās domes sēdes dokumentiem izriet, ka Gulbenes novada pašvaldības šāgada kopbudžetu veido 48,9 miljoni eiro. Ieņēmumu daļā plānoti 30 miljoni eiro, izdevumu daļā – 47,9 miljoni eiro. Bez pašvaldības plašās infrastruktūras, iestāžu uzturēšanas, darbinieku algošanas ir plānotas arī dažādas aktivitātes, atbalsts noteiktu kategoriju iedzīvotājiem vai viņu aktivitātēm.

Lieli tēriņi kultūrā un dažādos pabalstos

Par 31 % lielāks nekā 2022.gadā ir kultūrai plānotais finansējums, kas kopā veido 5,3 miljonus eiro; tas ir saistīts ar tautas mākslas kolektīvu dalību šovasar gaidāmajos dziesmu un deju svētkos Rīgā. Savukārt sportistu un viņu treneru apbalvošanai par sasniegumiem sportā plānoti 10 tūkstoši eiro. Tikpat daudz paredzēts arī apbalvošanai par sasniegumiem mūzikā, mākslā un kultūrā. Arī mākslas festivāla “Divi Jūliji” rīkošanai Gulbenē šovasar ieplānoti 10 tūkstoši eiro. Stipendijām novada pašvaldības 10.-12.klašu skolēniem paredzēti 8 tūkstoši eiro. Atbalstam jauniešiem, kuri studē pašvaldībai nepieciešamās profesijās, stipendijām plānoti 59 tūkstoši eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālās aprūpes pakalpojuma apmaksai par personu aprūpi mājās (samarieši) ir plānoti 130 tūkstoši eiro. Algotajiem pagaidu sabiedriskajiem darbiem paredzēts tērēt 122 tūkstošus eiro, bet pabalstiem – 1,1 miljonu eiro. Asistentu pakalpojumiem ir paredzēti 280 tūkstoši eiro. Pabalstiem bijušo domju/padomju priekšsēdētājiem un/vai vietniekiem paredzēti 80 tūkstoši eiro. Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam ieplānoti 170 tūkstoši eiro. Finansējums sporta atbalstam – 61 tūkstotis eiro. Novada bibliotēku grāmatu krājuma papildināšanai ieplānoti 20 tūkstoši eiro. Lizuma daudzfunkcionālās estrādes būvniecībai skolas parkā paredzēti 35 tūkstoši eiro, bet Līgo kultūras nama energoefektivitātes projektam – 293 tūkstoši eiro. Gulbenes Sarkanās pils rekonstrukcijai paredzēti 69 tūkstoši eiro. Izglītības iestāžu energoefektivitātes paaugstināšanai, ventilācijas sistēmu sakārtošanas pabeigšanai, Radošo iniciatīvu centra ēkas pārbūves pabeigšanai, Lizuma pirmsskolas izglītības iestādes telpu pārbūvei ieplānots tērēt 2,7 miljonus eiro.

Izstrādās Dzirnavu dīķa būvprojektu

Vides aizsardzības kopējie izdevumi plānoti 172 tūkstoši eiro, no tiem 58 % veidos dabas resursu nodokļa novirzīšana konkrētam mērķim saskaņā ar vides aizsardzības jautājumu komisijas lēmumiem. Dīķu un ūdenstilpju apsaimniekošana veidos atlikušos 42 %, kur vislielākais ieguldījums plānots Gulbenes Dzirnavu dīķa būvprojekta izstrādē. 172 tūkstoši eiro plānoti četru feldšeru-vecmāšu punktu darbības nodrošināšanai.

412 tūkstošus eiro paredzēts tērēt jaunu transportlīdzekļu iegādei: autobuss – skolēnu pārvadājumiem, specializētie transportlīdzekļi – pašvaldības policijai un Gulbenes labiekārtošanas iestādei. 35 tūkstoši eiro ir plānoti Sinoles bibliotēkas un neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta pārcelšanai uz Lejasciemu. Par 92 tūkstošiem eiro Druvienā muižas pilī plānots pastiprināt jumta konstrukciju, nosiltināt bēniņu pārsegumu, atjaunot fasādi un apkures sistēmu. Paredzēta novada mežu un parku apsaimniekošana par 170 tūkstošiem eiro.
Līdzdalības budžeta finansējums no pašvaldības maka, kur šogad jārealizē trīs projekti, ir plānots 105 tūkstoši eiro. Atbalstam kanalizācijas pieslēgšanai privātmājām paredzēti 20 tūkstoši eiro. Tikpat arī daudzdzīvokļu māju piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai. Grantu konkursam jaunajiem uzņēmējiem plānoti 50 tūkstoši eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.