Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā plūdi ir, bet bez postošām sekām

Foto: Gatis Bogdanovs.

Plūdi Gulbenes novadā nav nekas neparasts. Ierasti tie ir pavasara palu laikā, bet arī vasarā pēc kārtīgām lietusgāzēm pārplūst ne tikai pilsētas zemākās vietas, bet arī mūsu novada upes. Pagājušajā gadā tas notika jūnija vidū un daudzu dārziņu un māju īpašniekiem sagādāja pamatīgas raizes. Toreiz arī Gauja, Tirza, Pededze un Krustalīce uz vairākām dienām izgāja no krastiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka šogad janvārī, kad bija izveidojusies kritiska situācija Daugavā, arī Gauja pie Lejasciema bija applūdinājusi zemākās pļavas.

Kāda ir situācija šobrīd, to laikraksts centās noskaidrot riska zonā esošajās pašvaldībās.

Lejasciema pašvaldības vadītājs Māris Milns laikrakstam pauda, ka Gaujā šobrīd ir ļoti augsts līmenis, taču Tirza vismaz pagaidām ir normas robežās un līdz ar to Lejasciema estrādei un gājēju tiltiņam briesmas nedraud.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Situācija Tirzas upē nav traģiska. Lai gan Ratenieku tilts šobrīd atrodas zem ūdens, citus gadus līmenis ir bijis arī augstāks. Gauja gan šogad ir applūdinājusi iespaidīgas platības. Ir vietas, kur šobrīd nevar izbraukt ar autotransportu, taču tur ir citas piebraukšanas iespējas, tā ka iedzīvotāji mājās tiek, un neviens trauksmes signāls pašvaldībā līdz šim nav saņemts,” stāsta M.Milns.

Savukārt Litenes pagasta pārvaldnieks Vilnis Lapiņš cer, ka šogad plūdi būs nenozīmīgi. “Plūdi, protams, ir, bet bez postošām sekām. Minimāli pārplūda piebraucamais ceļš uz estrādi, bet tas ir normāli. Nu jau ūdens ir sācis kristies, un vakar tas nokritās par 20 centimetriem. Mums Pededzē līmenim ir trīs atzīmes – dzeltenā, oranžā un sarkanā. Šogad maksimums bija tikai starp dzelteno un oranžo, es varētu teikt, ka tie bija kādi 3,5 metri. Gribētu cerēt, ka upe ir izskalota, sakritušie zari ir prom un galvenie draudi ir garām,” pauž V.Lapiņš.

Pededzes lejtece līkumo caur Stradu pagastu, un tās ūdeņus papildina arī Krustalīce. “Dzirkstele” novēroja, ka tur situācija ir draudīgāka, taču ir bijis arī sliktāk. Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis zināja teikt, ka ir slikti, bet ne kritiski.

“Pededze un Krustalīce ir krietni izkāpušas no krastiem, bet pēc palīdzības neviens iedzīvotājs nav vērsies. Iespējams, tiek galā pašu spēkiem, un pie tā jau laikam pierod, jo tas atkārtojas gadu no gada,” saka J.Duļbinskis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.