Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada skolās trūkst skolotāju

Foto: “Pexels.com”.

Daudz darba piedāvājumu ir skolotājiem Gulbenes novada skolās. “Dzirkstele” vaicāja Gulbenes novada domes priekšsēdētājam Andim Caunītim, vai līdz jaunā mācību gada sākumam visi nepieciešamie speciālisti tiks atrasti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Caunītis skaidro, ka tā nav tikai mūsu pašvaldībā, bet arī citās pašvaldībās. “Šī ir globāla problēma, par kuru būtu jādomā Izglītības un zinātnes ministrijai, ne tikai katrai pašvaldībai. No tiem “spēles noteikumiem”, kādus piedāvā ministrija, ir aizdomas, ka nākamajā mācību gadā būs daudz skolu, kur nebūs pasniedzēju, kas māca. Kā būs mums, to šobrīd grūti komentēt. Meklēsim, ceram, bet visu jau nosaka atalgojums. Mēs uzturam saimniecisko pusi skolai, bet alga skolotājiem nāk no valsts, tāpēc jau ministrija grib iziet uz to, ka ir mazāk skolu un skolotāju skaits uz skolēnu sarūk. Iespējams, skolās pedagogu trūkuma pēc nāksies lāpīties un stundu plānu pielāgot nevis tā, kā ērtāk, bet pēc esošo speciālistu vai pedagogu prasībām. Par situāciju novada skolās vēl skatīsimies un runāsim ar Izglītības pārvaldes vadītāju. Viņa šobrīd ir atvaļinājumā,” stāsta A.Caunītis.

Gulbenes novada vidusskola aicina darbā vispārējās pamatizglītības skolotājus matemātikā (pieteikšanās līdz 22.augustam), sākumskolas sporta un veselības skolotāju (līdz 8.augustam), vispārējās pamatizglītības skolotāju dizainā un tehnoloģijās (kokapstrāde, līdz 8.augustam), pamatizglītības skolotāju datorikā (līdz 8.augustam), sākumskolas skolotāju (līdz 8.augustam), vispārējās pamatizglītības skolotāju angļu valodā (līdz 8.augustam).

Gulbīša pamatskola aicina darbā sporta skolotāju (līdz 31.augustam).

Gulbenes mākslas skola aicina darbā profesionālās ievirzes izglītības skolotāju gleznošanā, keramikā (līdz 20.augustam).

 • Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

 1. Kā var trūkt, ja ministriene sola vēl par 42% samazināt?

  16
 2. Sāksim ar to, ka Kanaviņa visu novadā sačakaŕeja un aizlaidās uz ministriju sū..s vārīt.
  Vai ir normāli, ka augusta vidū bērns nezin kas būs audzinātāja? Man liekas, ka tādu direktori vajadzētu ar steigu padzīt!

  39
  5
 3. Levic,par izkraptajiem miljoniem solija,ka pedagogu netruks,ja vajadzes piesaistis zidus…

  15
  6
 4. Mācoties augstskolā, topošajiem pedagogiem jāiegūst tiesības mācīt divus atšķirīgus priekšmetus, piemēram, matemātika un vēsture vai mūzika un latviešu valoda.Tāda ir prakse Vācijā.Piemērus minēju no savu paziņu- skolotāju darba.

  11
  2
 5. Tur visi tādi! No deputātiem vienu normālu atrast nevar, visi kā no meža izlīduši.

  9
  1
 6. Kamēr Gulbenes novada vidusskolai būs šī direktore, tikmēr, man zināmie jaunieši, kuri studē pedagoģiju, pat nedomā atgriezties novadā. Tā — būtu ar steigu jānomaina.

 7. Gulbenieši,jums taču viss ir slikti. Edīte Kanaviņa jau sen šeit nestrādā.Beidziet vienreiz nomelnot cilvēkus.

  1
  2
 8. Protams ka Kanaviņa šeit vairs nestrādā. Visu sačakarēja un par to dabūja siltu vietu ministrijā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.