Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā skolēnu autobusi ir nolietoti, paredzēts pagaidām “lāpīties”

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Skolēnu pārvadājumi un autobusi ir ļoti sāpīgs jautājums – sacīja novada deputāte Guna Pūcīte, piedaloties Gulbenes novada domes finanšu komitejas sēdē 20.janvārī. Viņa aizsāka domu apmaiņu par šo tēmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēnus pārvadājošie autobusi, kuri diendienā brauc par Gulbenes novada lauku ceļiem, ir “nobraukti līdz kliņķim” – teica G.Pūcīte. Viņa piebilda, ka arī šoferus ir grūti atrast sakarā ar pandēmiju un nepieciešamību vakcinēties pret Covid-19. Deputāte norādīja, ka ir jāpārskata šoferu atalgojums.

Pašvaldības šāgada budžetā ir paredzēts finansējums autotransporta, kas pārvadā bērnus, remontam – sacīja pašvaldības Grāmatvedības nodaļas vadītāja Aija Kļaviņa. “Gada laikā mēs uzskaitām visus remontus, kā arī visu degvielu,” viņa teica.

Ir arī šoferu trūkums

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis teica – būtu labi, ja skolēnu pārvadājumus pilnībā spētu nodrošināt SIA “Gulbenes autobuss”. Taču praksē īsti līdz galam tā nenotiek, un tam ir savi iemesli. A.Caunītis teica, ka korekcijas ir ienesusi Covid-19 pandēmija. Brīžiem bijušas problēmas ar šoferu nodrošinājumu uzņēmumā, arī sakarā ar atteikšanos vakcinēties, kas bijis par iemeslu atstādināšanai no darba. Sevišķi lauku teritorijā dabūt uzreiz citu šoferi bijis grūti vai neiespējami.

“Ir brīži, kad mēs (novada pašvaldības administrācija – red.) ar savu transportu palīdzam vai nodrošinām atsevišķu skolēnu pārvadājumu reisu izpildi. Piemēram, Lejasciemā, kad bija lielais aukstums. Laika apstākļu dēļ, ja skolēnu autobuss brauc ilgāk nekā pusotru stundu, apkures stāvoklis autobusā – ne visai labs: priekšā kaut cik silda, bet aizmugurē bērniem salst kājas. Pusotru stundu braukt nav normāli! Tāpēc sadalām maršrutu uz divām daļām. “Gulbenes autobuss” ar savu noslodzi šādus divus mazus maršrutus nevar paņemt un noslogot šoferus ar īsu braucienu rītā un vakarā. Līdz ar to ir jādomā, kā mēs paņemam šo maršrutu uz sevis (pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas atbildībā – red.). Cilvēkam, kas ved, iedodam papildu darbu. Bet tas īsti pareizi nav,” stāstīja A.Caunītis.

Kad autobuss tā arī neatbrauc

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

G.Pūcīte retoriski jautāja: “Vai jums tas liekas normāli, ka pusotru stundu ir jābrauc autobusā, kurā bērniem salst kājas?” Viņa uzskata, ka “visi šie autobusi (SIA “Gulbenes autobuss” pārziņā esošie – red.) ir nolietoti, nobraukti”. Deputāte gribēja zināt, vai šogad ir plānots iegādāties kādu jaunu autobusu. G.Pūcīte piesauca konkrētu piemēru, kad viņa pati kā mamma ar saviem pirmklasniekiem ir stāvējusi pieturā un saņēmusi ziņu, ka plānotajā laikā skolēnu autobusa nebūs, jo tas ir saplīsis. Un tad bijis jādomā, kā līdz skolai tikt pašu spēkiem. “Tiešām ir ļoti jāizvērtē, ko mums tiešām vajag un no kā ir jāatsakās,” teica G.Pūcīte.

A.Caunītis piebilda – kolēģes pārstāstītais bija “Tirzas gadījums” un saplīsušais bija SIA “Gulbenes autobuss” transportlīdzeklis. Domes priekšsēdētājs teica – risinājumi tiek meklēti. Viņš arī neslēpa, ka SIA “Gulbenes autobuss” situācija ar autobusiem “nav spīdoša”. Remontiem nauda ir plānota, taču “ar šāgada budžetu iepriekšējā periodā visus atliktos darbus neatrisināsim”, teica A.Caunītis. Viņš atklāti teica – šogad nāksies “pagaidām lāpīties”. Viņš piebilda, ka pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļa šogad plāno iegādāties vienīgi pāris mazlietotus autobusus, bet ne pilnīgi jaunus. SIA “Gulbenes autobuss” plānojot papildināt savu autobusu parku.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Nevajag naudu izgrūst lokatora zemē kaut kādām māju būvniecībām bet sakārtot autobusus.

  6
  2
 2. Nu ta īsti nevajag atteikties no jauno mājokļu būvniecības. Tikai tāda nelaba domā nāk prātā par to būvniecību -ui ka varēs rociņās pasildīt uz EU naudiņas.
  Bet ja runājot par autobusiem lietderīgāk jāizmanto autobusu reisi.Dažreiz brauc 2 skolnieki bet citur pārpildīts.

  6
  1
 3. Pilnīgi piekrītu komentētājam Andrim. Lai tak sāk sakārtot to lolaisto Gulbeni. Un naudu izmantot vajadzīgās lietās. Tāds bardaks no kura laikam politiķiem nav jēgas vai arī negrib redzēt. Komentārus viņi laikam nelasa neviens, lai gan tur tik daudz labas idejas dotas.

  7
  2
 4. Nesen bija stāsts par to, ka plāno celt kaut kādu spota halli vai ko tml. Jau tad komentēju, ka varbūt vajag sakārtot bezceļus, pa kuriem aizbraukt līdz hallei. Ak tad busiņi nobraukti līdz kliņķim? Un mūsu personīgās automašīnas, vadājot bērnus 2x dienā uz pilsētu un atpakaļ, nav nodzītas?

  15
 5. Paši nolikvidēja lauku skoliņas, aizbildinoties, ka lētāk būs vadāt uz pilsētu, nekā uzturēt ar mazo skolnieku skaitu. Ko tad tagad čīkstat? No mēness nokritāt?

  23
 6. Nu nav nemaz tie busi tik veci, lai būtu tā nobraukti. Diez vai Gunai ir sajēga par tehniskām lietām.
  Kas attiecas uz šoferiem, tad tā tiešām ir nopietna problēma. Par tām kapeikām strādā pirmspensijas vīri vai pensionāri. Es nevienu dienu nestrādātu ja liktu potēties un strādāt maskā!

  10
  2
 7. Par jaunu dzīvojamo ēku celtniecību – tikai Par!!! BET pirmkārt ir jāizpēta darba vietu piedāvājums, jeb kur notiek attīstība. Noteikti par Gulbeni to neteiktu…
  Lizums, jā!!! Tur jau sen vajadzēja vismaz 2 daudzdzīvokļu ēkas, vai vairākas privātmājas uzbūvēt, lai tik daudziem cilvēkiem ( kuriem ir ģimenes, bērni) nebūtu katru dienu jābraukā entie km,
  Vai vēl kur novadā ir tāda attīstība. Ja ir, labprāt sadzirdētu!!
  Par skolēnu autobusiem – tie, lielie, vecie grabažas, ko atmeta pagastiem Gulbenes autobuss sen ir nerentabli. Ja kāds būtu to parēķinājis. Toties iepirktie skolēnu autobusi….cik pagastos vairs ir palikuši?
  Kur palika Lizuma labi uzturētais skolēnu , oranžais buss???? Kāpēc nedod atpakaļ, jo Lizumam lielais vairs noteikti nav vajadzīgs…

  16
  2
 8. Kā nu kurā novadā galvenais. Balvu novadā Žīguru skoku likvidē, bet Balvos taisa tik visādas pārvaldes un liek amatos savus draugus. Arprāts, kas darās. Kas tādus tukšpaurus ievēl? Kāpēc tauta ievèl tos, kuri muld pa deviņi mēmie, bet normālos neievēl.

  7
  1
 9. Ja reiz tie ir Gulbenes autobusa parka autobusi,tad rodas jautājums, kāpēc tur braukā pasažieri ,kam būtu jāpērk biļetes? Labi dzīvojam,uz darbu var izbraukāt kā ar savu transportu. Mēs visi tā gribētu. Bez kaut kādām izdošanām.
  Pavadonim jābūt vienam no sākuma līdz galam. Bet braukā daudz.

 10. Izskatās ka Gunas kundze strādā attālināti. Ja brauktu uz darbu ar savu mašīnu,tad vestu bērnus arī. Un tad būtu kliegšana par ceļu Velēna – Robežkalns. Tur gan mēs visi piebalsosim ,kas brauc ikdienā,jo citādāk nevar tikt uz darbu. Gribas pajautāt avīzītei,lūdzu pabraucat pa šo ceļu apmēram četros pēcpusdienā,lai saprastu,cik neiespējami ir izvairīties no bedrēm. Ceļam ir liela noslodze. Bet tādu nesalabot ir noziegums. Aicinu šoferus,kam gadās pārsist riepu,paliekat,kur esat un saucat policiju,fotografējat,cik vien varat un tad metisimies kopā un liksim tiesā ceļu uzturētājus. Tikai jābūt daudz pierādījumiem. Tā ir klaja nekaunība,teikt,kā piecu dienu laikā jābūt saremontētam. Mēnešiem tā braucam.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.