Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā slimo ar dažādiem vīrusiem

Foto: “Pexels”.

Latvijā 8.decembrī sākās gripas epidēmija. Gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringā dati par saslimušo iedzīvotāju skaitu katru nedēļu tiek saņemti no 10 Latvijas administratīvajām teritorijām, arī Gulbenes novada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Sigita Drubiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka mūsu pusē par gripas gadījumiem vēl nav dzirdēts. “Ir dažādi citi vīrusi. Slimo arī ar Covid-19 gan pieaugušie, gan bērni un arī zīdaiņi. Izskatās, ka nāk klāt arī vēdera vīrusi. Pēdējā laikā Balvu slimnīcā strādājam ar pilni bērnu nodaļu,” saka S.Drubiņa.

Gulbenes ģimenes ārste Linda Ūdre stāsta, ka starp viņas pacientiem vēl nav bijuši gripas slimnieki. Arī Gulbenes ģimenes ārste Līga Virziņa saka: “Apstiprinātas gripas nav, bet klīniski līdzīgi gadījumi ir.”

Slimību profilakses un kontroles centrs, turpinoties ievērojamam saslimstības pieaugumam ar dažādām elpceļu infekcijas slimībām, riska grupu iedzīvotājus aicina lietot sejas maskas vai respiratorus. To lietošana ir nepieciešama slēgtās telpās, kur nav iespējams distancēties no citiem cilvēkiem, īpaši vietās, kur ir liels cilvēku skaits, notiek drūzmēšanās, nav nodrošināta pietiekama ventilācija. Labākais variants ir atturēties no šādu vietu apmeklēšanas, īpaši maziem bērniem vai cilvēkiem ar hroniskām slimībām, senioriem, personām ar imūnsupresiju, cilvēkiem, kuri bieži un smagi slimo ar elpceļu infekcijām.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.