Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada sporta darbinieki grib braukt smelties pieredzi Somijas un Zviedrijas pašvaldībās

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada deputāti lems, vai ļaut novada tūrisma un sporta jomas funkcionāriem braukt pieredzē uz Somiju un Zviedriju. Par to 19.oktobrī notika diskusija finanšu komitejas sēdē. Gala lēmums vēl jāpieņem Gulbenes novada domes 26.oktobra sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada Sporta pārvaldes vadītājs Lauris Krēmers informēja deputātus, ka mērķis ir doties uz konkrētām ārzemju pašvaldībām un redzēt, kā tur notiek sporta un aktīvās atpūtas organizēšana.

“Mūs konkrēti interesē, kā Zviedrijā tiek uzturētas slēpošanas trases. Šajā pieredzes braucienā varētu doties Jānis Stībelis un Jānis Ģērmanis. Bet uz Somiju varētu braukt es un Pāvels Veselovs. Tur mūs konkrēti interesē basketbols. Somiem ir ļoti laba jauniešu basketbola sistēma. Turklāt tajā pilsētā ir arī lielais basketbola klubs. Kādu vērtīgu pieredzi mēs varētu gūt no tā visa,” teica L.Krēmers.

Viņš piebilda, ka šajā projektā piedalās un tā iniciatore ir pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”. Abos pieredzes braucienos pārstāvji no Gulbenes braukšot ar pašvaldības mikroautobusu un pie stūres sēdēs paši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

L.Krēmers arī informēja par projekta “Sadarbība un zināšanu nodošana aktīvā tūrismā un sporta organizēšanai, infrastruktūras attīstībai” finansējumu. 60 procenti no tā ir ārfinansējums, bet 40 procenti – pašvaldības līdzfinansējums. Projekta kopējās izmaksas ir 14 040 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums – 5616 eiro.

Finanšu nodaļas vadītāja Aija Kļaviņa teica: “Šis konkrētais projekts, par kuru tagad ir runa, tiks realizēts nākamgad. Runājot par situāciju šobrīd un periodu līdz gada beigām, tiešām mums ir jāievēro disciplīna, jo ienākošais finansējums cenu palielinājuma un visu mūsu vajadzību dēļ vienkārši tiek “apēsts”. Tā ka vajadzētu tomēr arī pieņemt saprātīgus lēmumus.”

Finanšu nodaļas vadītāja bilda, ka pašvaldībā jāturpina aktualizēt jautājums, kam tērēt naudu un no kā tomēr atteikties. Viņa akcentēja, ka svarīgi ir nodrošināt esošo finansiālo saistību izpildi, kā arī apmaksāt jau sākto aktivitāšu pabeigšanu. Tikai pēc tam var runāt par jaunu papildu pasākumu finansēšanu, ja pašvaldība to varēs atļauties.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (24)

 1. Varbūt varētu uz Madonu aizbraukt pieredzes apmaiņā par slèpošanas trasēm. Vai uz Priekuļiem. Arī par basketbolu, domājams, ir Latvijā pašvaldības, kur var gūt vērtīgu pieredzi. Izskatās pēc bezjēdzīgiem “naudas apgūšanas” braucieniem.

  52
  1
 2. Par slēpošanas trasēm var piekrist, kaimiņus var apciemot, par basketbolu ,tur domāju pēdējos gados ar jauno treneru ienākšanu viss ir sakārtots , viena vecāka kundze vēl aizsēdējusies un nesaprot ka sen laiks pensija doties.Ta ka basketbols mūsu pilsētā varētu citām pašvaldībām mācīt kā attīstīt basketbolu

  20
  2
 3. Lauri, Tev nav kauna tiešam?
  Vai vispar šogad musu biatlona trase uz ziemu zale ir nopļauta? Driz jau sniegs būs.
  Retrakam ķedes nomainītas?
  Sniega mocim apkope veikta?

  32
  1
 4. Varbūt ne par tēmu, bet gribas pajautāt citiem cilvēkiem — vai esat saņēmuši kādu atlaidi elektrībai? Mums jāmaksā kā parasti. Tikko lasīju rakstu,ka ir notikusi kļūda ar atlaidēm,jo citi maksājot apsaimniekotājam. Bet mums ir viensēta un maksājam pastā, bet tāpat nav.

 5. Es ceru uz to, ka Gulbenes novada domes deputātiem ir vēl palicis veselais saprāts, un balsos pret šo ārprātu, kas šobrīd notiek sporta pārvaldē. Pirms došanās uz citām valstīm izdarāt mājas darbu un sagatavojat slēpošanas un biatlona trasi, lai visi slēpotāji varētu slēpot pa kvalitatīvi sagatavotu trasi.
  Lai nav tā, ka no rītiem jāslēpo pa 7cm biezu sniega segu. Vērtīgāk būtu aizbraukt uz Madonas novadu un pamācīties kā tur tiek sagatavota slēpošanas trase.

  34
  2
 6. Varbūt visi novada iedzīvotāji reizi gadā kur aizbraucam par domes līdzekļiem.????? Pieredzes apmaiņas ietvaros.

  35
  1
 7. Piekrītu, ka pieredzi var smelties šeit pat Latvijā, konkrētāk Madonā.
  Var jebkuru strādājošo pašvaldības iestādēs vienu reizi gadā sūtīt smelties zināšanas, pieredzi, ārzemēs par pašvaldības naudu. To vajadzētu iestrādāt darba līgumos .

  2
  5
 8. Bet mēs, iedzīvotāji, gribam nodarboties ar sporta spēlēm savos pagastos. Kur tas viss ir?

  16
  2
 9. Vispirms trenerim vai sporta dzīves vadītājam ir jābūt interesei darīt šo darbu.Ja nav intereses,var braukt kaut uz Marsu,nekas nemainīsies.Ja tik ļoti gribas braukāt apkārt darba laikā,lai brauc par savu naudu un savā atvaļinājumā.Lauris ir iemaldījies ne tur,kur vajag,visu Gulbenē būs iznīcinājis.Lauris,Valērijs,Pēteris…un kas tur vēl bija,pat grūti atcerēties.Viņiem pirmajā vietā ir savas personiskās intereses, iedzīvotāju gribēšanu sportot viņi ignorē,neņem vērā. Vai Domes Andis un Guna un Lāsma to neredz?Un vispār vienam no Gabdulļiniem bija jāatkāpjas no amata,kā to izdarīja TV diktore Linda Abu Meri,jo vīrs kļuva par ministru.Gulbenē ir jātaisa riktīga ģenerāltīrīšana.

  26
  3
 10. Bet, kuram tad nauda nepatīk? Un šim vīrietim tā vienmēr ir patikusi. Viegla ceļa gājējs.

  10
  1
 11. Jūs te variet cepties, cik vēlaties, nekas nemainīsies. Pareizi domes sēdē teica deputāts Liepiņš, ka mūsu varžu dīķī viss pa vecam. Dimdiņu darbinieces iedibinātās negatīvās tradīcijas turpina ziedēt! Rugāju ieceļotājs to lieliski izmanto!

  10
  4
 12. Gribas pajautāt cienījamajam Liepiņa kungam.kā tik necienīgi var izteikties par vēlētājiem?

  5
  9
 13. Novada deputāti katru tikšanos ar iedzīvotājiem sāk ar tekstu:”Naudas nav un būs mazāk!”,bet dome un paši deputāti nekādus savus paradumus negrasās mainīt. Birokrātiju un centralizāciju ieviesiesa,lai pagastus slauktu un paši dzīvoti nemainīgi trekni.

  20
 14. Jānis Ģērmanis ir sporta pārvaldes darbinieks? Stībeļa klātbūtne arī nelietderīga šajā divatā braucienā. Otra kompānija balstīta uz kādiem principiem – basketbola eksperti?

  11
  2
 15. Nu bet ko tagad darīt?Neticu,ka Dzirkstele vai deputāti vai sporta darbinieki nelasa komentārus.Dzirkstele,lūdzu rīkojieties tālāk,sauciet Domes vadību uz interviju,vai vajag braukāt apkārt,kad naudas nav.Kas notiek Gulbenē?

  20
  1
 16. Beidziet tēret bezjēdzigi novada naudu-ar pašvaldibas autobusu dažiem sporta funkcionāriem! Jēgas no tā nav nekādas, brauks šie ”SPORTA VADĪTAJI” UN VĒL SAŅEMS DARBA ALGU UN KOMANDĒJUMU.

  22
  1
 17. Nu kā uz bernu rēķina ieekonomēs naudu, lai bērni staigā visu mācību dienu neēduši, jo naudas taču pašvaldībai nav, taču šādiem dīkdieņiem pašvaldībai nauda atradīsies, lai viņi varētu aizbraukt kārtējā atpūtas braucienā.

  16
  2
 18. Kopš kura laika Jānis Ģērmanis ir sporta novada sporta darbinieks?
  Naudas nav nekam, bet brauks ekskursijās? Neatbalstam sporta pasākumus, bet sūtīsim slinķus atvaļinājumā, pa novada naudiņu! Prātīga doma!! 😠

  12
  1
 19. 5600 eiro novada līdzfinansējums.

  Nav 40 eiro krūzītēm, lai pasākumu var organizēt.

  Gada budžets sporta pasākumiem atņemot Sarmu un Buku daļu kopā nav tik liels, cik šeit ekskursijai.

  15
  2
 20. Uz doto brīdi pašvaldības deputāti, izpildvara un vadoņi izcili demonstrē it kā sporta pārvaldes lielisko funkcionēšanu, lai gan sporta sabiedrība “cepjas un vārās” jau ilgu laiku un reti kurš var apstiprināt jēgpilnu un kvalitatīvu darbu!
  Šeit ir darbiņš lielākām iestādēm valsts līmenī – par amatu savienošanu 3 un 4 pašvaldības iestādēs; par interešu konfliktu, kad amatā ir sievas, bet komandēti tiek vīri; kad sievas ir deputātos, bet amatā vīri. Galvenais pasākumā ierasties abiem blakus, lai stingras aizmugures.
  Joprojām gaidām pagastu sporta organizatoru paveiktos darbus par 2022.gadu un par 2023.gadu!

  19
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.