Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada Sporta pārvalde virza BMX trases pārbūves ideju

Pašvaldības publiskotajā informācijā ir norādīts, ka BMX trase šobrīd vairāk piemērota tikai treniņu organizēšanai, nav iespējams rīkot valsts līmeņa sacensības. Trasē nav starta barjeras, trases virāžas ir nolietotas. Foto: no “Dzirksteles” arhīva,

Gulbenes novada pašvaldība vēlas pārbūvēt Gulbenes BMX riteņbraukšanas trasi Nākotnes ielā 9. Šo ieceri virza novada Sporta pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz oktobra beigām turpinās tirgus izpēte, meklējot tehniskās dokumentācijas izstrādātāju un autoruzraudzība nodrošinātāju par pieejamo finansējumu 8300 eiro.

Pašvaldības publiskotajā informācijā ir norādīts, ka BMX trase šobrīd ir piemērota tikai treniņu organizēšanai, nav iespējams rīkot valsts līmeņa sacensības. Trasē nav starta barjeras, trases virāžas ir nolietotas.

Mērķis ir uzbūvēt mūsdienīgu un drošu BMX riteņbraukšanas trasi, kurā var rīkot sacensības. Vajadzīga starta rampa (barjera) ar 8 celiņiem, komplektā ar diviem luksoforiem, starta signāla skaļruni un automātiku (ar starta palaišanas mehānismu, elektrības pieslēgumu un apgaismojumu). Virs starta rampas jābūt atvērtai nojumei ar jumtu. Starta kalns jāpaplašina līdz 10 metru platumam. Vajadzīga nogāžu nostiprināšana, nodrošinot trases apkalpošanu ar auto no visām pusēm. Jāatjauno virāžas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopējā Gulbenes BMX trases teritorija aizņem 1,32 hektārus. Tā ierīkota 2014.gadā. BMX trases idejas autors ir biedrības “Gulbenes Velo fans” dibinātājs gulbenietis Aivis Kušķis. Viņš startēja biedrības “Sateka” projektu konkursā un ieguva 12 000 latu trases būvniecībai, arī Gulbenes novada dome palīdzēja ar līdzfinansējumu – 5000 latu.

2020.gadā biedrība līdzdalības budžetēšanas projektu konkursam pašvaldībā iesniedza 13 849,39 eiro vērtu BMX trases labiekārtošanas projektu, taču tas netika atbalstīts. Jau tad bija runa par nepieciešamību pēc bruģēta laukuma, kāpnēm, margām, soliņiem, nojumes un atkritumu urnām. Tāpat bija uzsvērts, ka nepieciešams planēt un izlīdzināt piebraucamo laukumu, lai tas būtu gluds un līmenī, lai nekrājas ūdens un neveidojas dubļi. Uzsvērts, ka trase ir labi apmeklēta. Katru dienu trasē apgrozās vismaz 40 bērni, viņu vecāki vai citas personas, kas viņus pavada.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Bērnus skolā nebaros, bet trasi pārbūvēs. Nu i prioritātes. Kopā galā rezultatā būs nepieciešami kādi 50000. Sadārdzinājums, uzlabojumi, atbirumu.

    16
    7
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.