Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā tiesības īrēt sociālo dzīvokli tagad ir arī krīzes situācijā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Maznodrošināta persona vai ģimene, kas nonākusi krīzes situācijā, tagad var vērsties Gulbenes novada pašvaldībā ar lūgumu piešķirt sociālo dzīvokli. Pašvaldība tādējādi parāda savu labo gribu, jo šāda veida pretimnākšanu neparedz likums “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada deputāti 31.augusta novada domes sēdē vienbalsīgi iestājās par jauninājumu un atbalstīja grozījumu izdarīšanu pašvaldības saistošajos noteikumos.

Labāk ir ieviest šādu sistēmisku jaunu palīdzības veidu, nevis domes sēdēs lemt par atsevišķiem izņēmuma (ārkārtas) gadījumiem – skaidroja deputāts, sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Anatolijs Savickis. Novada dienests ir iestāde, kura izskata un izvērtē katru iesniegumu ar lūgumu piešķirt sociālo dzīvokli maznodrošinātai personai/ģimenei, kas nonākusi krīzes situācijā. Pēc tam galīgo lēmumu pieņem deputāti domes sēdē.

Šī nav vienīgā iedzīvotāju kategorija, kuru deputāti Gulbenes novadā nolēmuši atbalstīt, izrādot pašvaldības īpašu pretimnākšanu, jo likums neparedz, ka tas obligāti jādara. Šogad 28.aprīlī deputāti jau nobalsoja, ka papildus likumā paredzētajām personām pašvaldība izīrē sociālo dzīvokli: bērniem bāreņiem un bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības, ja persona turpina mācības (bet šāda palīdzība tiek nodrošināta ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecumam); ja trūcīga vai maznodrošināta ģimene ar bērnu/bērniem nespēj norēķināties par īrēto dzīvokli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt likumā “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” ir noteiktas tikai šādas maznodrošināto kategorijas, kam tiesības pašvaldībai lūgt sociālo dzīvokli: ja ģimenē ir bērns invalīds; ja vienatnē dzīvo 1.-2.grupas invalīds; ja vienatnē dzīvo vecuma pensionārs; ja ģimenē visi ir vecuma pensionāri vai 1.-2.grupas invalīdi; persona, kura vēlas un spēj izstāties no sociālās rehabilitācijas/aprūpes iestādes, lai turpmāk dzīvotu patstāvīgi.

  • Diāna Odumiņa

Uzziņai

* Persona (ģimene) atzīstama par maznodrošinātu, ja tās ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 229 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

* Personas (ģimenes) atbilstību maznodrošinātas personas (ģimenes) statusam izvērtē Gulbenes novada sociālais dienests.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Persona, kura vēlas iegūt maznodrošinātas personas (ģimenes) statusu, iesniedz sociālajā dienestā iesniegumu, kā arī dokumentus, kas nepieciešami mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanai.

* Sociālais dienests ne vēlāk kā viena mēneša laikā pieņem lēmumu par personas (ģimenes) atbilstību vai neatbilstību maznodrošinātas personas (ģimenes) statusam.

Avots: Gulbenes novada pašvaldības saistošie noteikumi “Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu sliekšņa noteikšanu”

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.