Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā tiks appļautas “zaļā dzelzceļa” malas

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Līdz 10.jūnijam Gulbenes novada pašvaldība veic tirgus izpēti “zaļā dzelzceļa” apauguma pļaušanai posmā Balvi–Ieriķi, kas kopumā stiepjas 70 kilometru garumā. Šādu informāciju ir publiskojusi pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zāle jāpļauj divu metru platumā no katras ceļa malas. Izraudzītajam pretendentam darbi būs jāveic 30 dienu laikā.

Darbi veicami divos posmos: no robežas ar Balvu novadu Litenes pagastā līdz Gulbenei (21 kilometrs); no Gulbenes līdz Rankas pagastā esošajai Gulbenes novada robežai (49 kilometri).

Jau rakstījām, ka 2019.gadā akciju sabiedrība “Latvijas dzelzceļš” ar pašvaldību noslēdza patapinājuma līgumu par Gulbenes novada teritorijā esošo “zaļo dzelzceļu” (kur ir demontētas dzelzceļa sliedes) nodošanu vietējai pašvaldībai bezatlīdzības lietošanā uz pieciem gadiem. Zemes īpašniece tajā pašā laikā ir un paliek akciju sabiedrība “Latvijas dzelzceļš”. Pašvaldības pienākums ir savā administratīvajā teritorijā esošos “zaļā dzelzceļa” posmus uzturēt lietošanai atbilstošā kārtībā. Pašvaldībai šie ceļi ir nepieciešami zaļā tūrisma attīstībai.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Pagājušajā gadā appļaušana bija briesmīga posmā Lizums-Tirza. Kaut šogad būtu labāk!!!

  2. Kurš pļaus un kops pilsētas koplietošanas ielu ietvju un ielu malas, pēc domes pamuļķu absurdā lēmuma neizvest nopļauto zāli, zarus, lapas, uzkraujot uz gulb. pleciem. To darīja iedzīvotāji par saviem līdzekļiem, nākot pretī pašvaldībai. Tagad lai kopj paši.

  3. Man ir ierosinājums, kā uzturēt kārtībā gan ceļu malas, gan šo. Ik pa 2 km iedzen mazus, bet pamanāmus mietiņus un nolīgst darbā personas, kas apņemas katra savu attiecīgo posmu uzturēt kārtībā: nolasīt atkritumus un pļaut (ar noteikumu, ka pļaut no posma sākuma sāk katra mēneša pirmajā bezlietus dienā, bet, kādā tempā virzās uz priekšu, tā ir katra paša darīšana, tikai 20-25 dienu laikā jāsasniedz posma otrs gals abās ceļa pusēs). Par noteiktu samaksu, protams. Pieteikties ļauts gan bezdarbniekiem, gan jau nodarbinātām personām, ja domā, ka varēs apvienot ar esošo darbu.
    Tieši tāpat ar elektrolīniju apakšu atbrīvošanu no krūmiem.
    Ar krūmiem var strādāt cauru gadu, bet tas ceļmalu darbs būtu no aprīļa (aprīlī novākt pa ziemu sakrājušos mēslus, pļaut sākt maijā) līdz oktobrim (ieskaitot).

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.