Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā tiks fiksēti sadzīves kanalizācijas tīklos novadītie lietus notekūdeņi

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

SIA “Gulbenes Energo Serviss” informē, ka no 11.jūlija Gulbenes pilsētas un novada teritorijā tiks apsekoti sadzīves kanalizācijas tīkli ar mērķi konstatēt sadzīves kanalizācijas tīklos novadītos lietus notekūdeņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamatojoties uz Ministru kabineta 2016.gada 22.marta noteikumu Nr.174 “Noteikumi par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu un lietošanu” 79.punktu, ja pakalpojuma lietotājs centrālajā kanalizācijas sistēmā novada lietus notekūdeņus no sava nekustamā īpašuma teritorijas, to daudzums tiek iekļauts novadītajā kopējā notekūdeņu daudzumā un notekūdeņu apjomu (m3 gadā) nosaka atbilstoši būvnormatīvam par kanalizācijas būvēm.

Centralizētajā kanalizācijas sistēmā novadāmais lietus notekūdeņu daudzums tiek rēķināts pēc Ministru kabineta 2015.gada 30.jūnija noteikumus Nr.327 “Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 223-15 “Kanalizācijas būves” iekļautās formulas:

Wgada 10 x Hgada x F x Ψ x 0,7, kur:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Wgada – lietus un atkušņu ūdeņu daudzums gadā;

Hgada – 765 mm nokrišņu slānis saskaņā ar Ministru kabineta 2019.gada 21.septembra noteikumu Nr.432 “Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 003-19 “Būvklimatoloģija””;

Ψ – notekas koeficients, kas atbilst noteiktam virsmas seguma tipam, saskaņā ar Ministru kabineta 2015.gada 30.jūnija noteikumus Nr.327 “Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 223-15 “Kanalizācijas būves”;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

F – noteikta seguma veida virsmas noteces platība no kopējās teritorijas platības (ha);

0,7 – notekas papildkoeficients, ņemot vērā sniega tīrīšanu un daļējo izvešanu, kā arī citus zudumus aprēķinot kopējo gada apjomu.

SIA “Gulbenes Energo Serviss” aicina iedzīvotājus reģistrēt sadzīves kanalizācijas tīklos novadītos lietus notekūdeņus, kā arī sakārtot savas saistības ar pakalpojuma sniedzēju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Kur vēl lielāku stulbumu? Cilvēkiem jāmaksā par to ,ka uz viņa zemes nolīst lietus! 🤦‍♂️

  16
  1
 2. Interesanti, visas pilsētās ,kad līst lietus, jebkurā kanalizācijas akā tek ūdens. Jūs gribat teikt ka Rīgā lietus ūdenim ir sava kanalizācija? Vai, cik tas ūdens gudrs. Zin,kur tecēt. Šajā akā nē,tā nākošā mūsu….

  11
  1
 3. Kārtējais bezpridzes un naudas izšķiešana. Labāk sataisīt kanalizāciju vākus.

  8
  1
 4. Visa problēma tāda ka dome gadiem nav neko darījusi lai sakārtotu šīs lietas. Komunālais inženieris ar sarkanu degunu pasauc pastāsti kā ūdens netek prom viņš atbild domei jau naudas nav.

  7
  1
 5. Tad, iespējams, jāsāk ar visu aku sakārtošanu. Lai tad, kad nolīst stiprs lietus, tas patiešām satecētu akā, nevis peļķe pie mājas tāda, ka peldēties var.

  11
 6. Aļo Gulbenes dome kad sāks labot visas tās bedres asfaltā kur stāv brīdinājuma zīmes jau mēnesi jāpasauc bez tabū 😡😡😡😡😡

 7. Varbūt Dzirkstele var noskaidrot, kāpēc paša sezonas vidū jau pusotru mēnesi nekas nenotiek Brīvības un Vidus ielā! Vai atkal asfalta liešana notiks tad kad līs un snigs?

 8. Pašvaldība un tās uzņēmumi, kurus uztur iedzīvotāji ar saviem nodokļiem, savas funkcijas veikt negrib, kopt koplietošanas teritorijas u,t,t. (izmaksājot pārāk dārgi), bet uzliek tos uz iedzīvotāju pleciem. Tādā gadījumā iedzīvotāji var nemaksāt nodokļus, pieprasīt lai likvidē atsevišķas iestādes un štatus, bet bezatbildīgos deputātus pasūtīt līdz krievu kuģim.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.