Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā Ukrainas valstspiederīgajiem izdalītas dāvanu kartes par kopējo vērtību 10 000 eiro

Foto: “Pixabay.com”.

Gulbenes novada pašvaldība ir pieņēmusi no fonda “Ziedot.lv” 200 dāvanu kartes. Katra no tām ir 50 eiro vērtībā. Ziedojuma mērķis – Ukrainas civiliedzīvotāju bēgļu atbalstam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietējie deputāti novada domes 5.aprīļa sēdē pilnvaroja Gulbenes novada sociālā dienesta vadītāju Jāni Antaņeviču ar fondu parakstīt ziedojuma pieņemšanas – nodošanas aktu partnerībā ar “Ziedot.lv”. Lēmuma izpildes kontroli veiks novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis.

J.Antaņevičs paskaidroja, ka par šīm dāvanu kartēm Ukrainas valstspiederīgie var iegādāties pārtikas preces. Šīs dāvanu kartes var atprečot jebkurā pārtikas veikalā Gulbenes novada teritorijā. 14.aprīlī “Dzirkstelei” J.Antaņevičs teica – ukraiņiem, kuri dzīvo pašvaldības piedāvātajās patvēruma vietās, uz mājsaimniecību dalīts pa vienai dāvanu kartei. Savukārt tiem Ukrainas valstspiederīgajiem, kuri dzīvo privāti (bet ir reģistrējušies novada sociālajā dienestā) – Gulbenes novada iedzīvotāju ģimenēs – dāvanu kartes katram ukraiņu cilvēkam.

Uz jautājumu, vai novadā turpina vēl papildus ieplūst Ukrainas valstspiederīgie, J.Antaņevičs atbild: “14.aprīlī uz Ranku bija atbraucis autobuss ar 35 cilvēkiem, tostarp bērniem. Tikuši iepazīstināti ar dzīves apstākļiem Rankas pamatskolas dienesta viesnīcā, taču nav bijuši apmierināti ar piedāvājumu. Aizbraukuši projām.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

J.Antaņevičs piebilda, ka regulāri cauri Gulbenes novadam izbrauc ukraiņi, kuri te paliek pāris dienas vai nepaliek nemaz un dodas tālāk.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (6)

 1. A kas atmaksā, ,nagus.ragus”skropstu uzaudzešanu???
  Ja nepatīk nevienu ar varu neturam.

  3
  2
 2. Kādas dāvanu kartes pārtikas iegādei, ja viņus baro 4× dienā par velti?

  3
  3
 3. Karte, ta vienreizēja – dāvana. Nu, latvieti , izspļauj savu skaudību!
  Lai nu tā būtu, ka tie lielākie brēcēji ir arī lielākie nodokļu maksātāji budžetā , no kā šis atbalsts tiek sniegts.
  Mēs savā zemē neesam ne badā, ne šausmīgi nabagi, ja vien rokas un kājas kustās. Pats galvenais – esam brīvi un dzīvi.
  Par vecajiem un slimajiem gan jāpadomā.
  Pārējie, lai nečikst. Ja jau ir pa ko datorā klabināties, tad dienišķai pārtikas devai arī pietiek.
  Domāju, ka pats galvenais ko ukraiņi grib, ir atgriezties savā sagrautajā zemē.

  9
  7
 4. Mīļie tautieši – kāda nodokļu nauda?!!! Izlasiet taču tekstu – no biedrības ZIEDOT piešķirtie līdzekļi. Brīvprātīgi saziedotā nauda, ko piešķīra pašvaldībai bēgļu atbalstam, nevis jūsu nodokļu nauda.
  Mazliet izbrīna bēgļu vīzdegunība – pašam mājas vairs nav, bet to brīdi kamēr nav iespējams atgriezties dzimtenē, nevēlas apmesties pieticīgos, bet mierīgos apstākļos. Varbūt viņi nemaz negrasās apmesties uz pagaidu brīdi, bet meklē ES patstāvīgu mītnes vietu.

  13
  2
 5. Vispār jau nav tik viennozīmīgi. Ziedots tikai, lai sūtītu humāno palīdzību uz Ukrainu. Bet ne jau lai dotu tiem, kuri ir izmitināti, pabaroti un nopakoti ar pabalstiem līdz acīm.

  2
  2
 6. Ziedot.lv gan ir sadaļa “Palīdzi Ukrainas bēgļiem Latvijā”

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.