Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā uzsākti 20 administratīvā pārkāpuma procesi par latvāņu ierobežošanas pasākumu neveikšanu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada pašvaldības policija septembrī uzsākusi 20 administratīvā pārkāpuma procesus par latvāņu ierobežošanas pasākumu neveikšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards “Dzirkstelei” stāsta, ka administratīvā pārkāpuma procesi uzsākti pārsvarā fiziskajām personām, bet ir arī dažas juridiskās personas.

“Tālāk lieta tiek nodota pašvaldības administratīvajā komisijā, un komisija lemj par sodu. Lielākajā daļa figurē vienu un tie paši, kas necīnās ar latvāņiem. Vienu gadu kāds kaut ko dara, cits – ne. Nākamajā gadā aizmirst turpināt darīt, jo ar vienu gadu jau nepietiek, lai iznīcinātu latvāņus. Skatāmies. Pirms trim gadiem situācija bija sliktāka, ar katru gadu tā nedaudz uzlabojas. Ir īpašumi, kur grūtāk ar latvāņiem cīnīties, jo tie ir dziļi meža audzēs, bet mums tāpat tas ir jāfiksē. Nevar izcelt kādu konkrētu vietu novadā, kur latvāņu būtu visvairāk. Tie ir visā novada teritorijā, katrā pagastā ir latvāņi, kas nav apkaroti. Pašvaldība parasti sūta uzaicinājumus turpināt apkarot latvāņus, bet ir tādi, kas nedzird vai negrib sadzirdēt. Tad pašvaldība dod mums, pašvaldības policijai, sarakstu un mēs braucam skatīties,” stāsta pašvaldības policijas priekšnieks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.