Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā vētrā visvairāk cietusi Druviena (papildināts)

Lizuma pagasta Sila kapi. Foto L. Vaļģe.

7.augusta postošajā vētrā, kas skāra Latviju, Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā konstatēti postījumi Druvienā, Rankā, Tirzā un Lizumā. Akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” apsaimniekotajās teritorijās izgāztas un lauztas priedes, izpostīti Sila kapi Lizuma pagastā. Par to informē Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Pavziniuka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts “Dzirkstelei” stāsta, ka Gulbenes novadā vētrā visvairāk ir cietusi Druviena. “Pats arī biju apsekot trakāk skartās vētras vietas mūsu novadā, un vissmagāk vētra ir plosījusies Druvienā. Druvienas pašā centrā ir ļoti daudz koku, kas vētrā sagāzti. Vecie ozoli, kas ir ap skolu, vai nu nolauzti pilnīgi, vai daļēji. Daudz lūzušu koku ir Druvienas kapos, un arī tur apkārtējā mežā, kas pieder pašvaldībai. Mežs vietām pilnībā ir “noslaucīts”. Visoperatīvāk ir jāsakārto Druviena, jo tur pēc divām nedēļām ir kapusvētki. Tā kā mežs blakus kapiem ir izgāzts, ceram, ka pašvaldībai operatīvi iedos ciršanas apliecinājumu, lai uz nedēļas beigām varētu sākties darbi, lai var sazāģēt, sakopt. Visu izdarīt varbūt arī nepaspēsim, bet lai nav tāda nekārtība uz kapusvētku laiku, kāda tā ir tagad. Pie vētrā lauztajiem kokiem, ko var, to darīs pašvaldības darbinieki, ko ne – piesaistīsim mežizstrādes pakalpojumu sniedzēju,” stāsta K.Dauksts.

Vētras posta darbi redzami arī Lizuma pagasta Sila kapos. “Sila kapos izgāztas kādas 30-40 priedes. Stāmerienas kapos ir viens koks gāzies un bīstami iekāries. Šodien būs arborists un to koku nozāģēs. Rankā arī ir postījumi. Tur pašu spēkiem cilvēki kokus ir novākuši no ceļiem. Tirzas pagastā Virānes gals ir smagāk cietis. Pilsētā Spārītes parkā ir koki, kas cietuši vētrā,” stāsta K.Dauksts.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. Vai tad Sila kapi nav vēl operatīvāk jāsakārto? Tur kapusvētki šonedēļ.

 2. Sakārtotāji!😂 Tirzas kapos jau kādus divus gadus nevar aizvākt izgāztos celmus.

  7
  1
 3. Nu kapu apsaimniekošana Tirzā vispār ir kaut kas atsevišķas sarunas vērts…:( Tur gadu gadiem problemas ar elementāru zāles nopļaušanu, kur nu vēl sapņot par kaut kādu celmu aizvākšanu.

  2
  1
 4. Nu kapu apsaimniekošana Tirzā vispār ir kaut kas atsevišķas sarunas vērts. Gadu gadiem problēmas ar elementārāko zāles nopļaušanu. Ko nu vēl sapņot par kaut kādu celmu aizvākšanu.

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.