Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada vidusskolas internātam – desmit gadi

Foto: Gatis Bogdanovs.

Pagājušajā piektdienā Gulbenes novada vidusskolas internāta darbinieki svinēja šīs iestādes desmit gadu pastāvēšanas jubileju. Tie bija svētki sev un saviem sadarbības partneriem, bija ieradušies pašvaldības darbinieki, par omulīgu noskaņu rūpējās gulbenietis Grigorijs Gorodko jeb Gregs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par situāciju internātā šobrīd informēja tā ilggadējā vadītāja Biruta Rukmane, kura pastāstīja, ka šobrīd šeit uzturas seši ukraiņi, divpadsmit novada vidusskolas audzēkņi, starp kuriem ir mazāko klašu skolēni, kuriem vēl nepieciešama uzraudzība, un pagaidām arī divas Stāķu skolas meitenes.

“Esam piedzīvojuši vairākas nosaukumu maiņas. Sākumā mēs bijām vidusskolas internāts, tad palika vien sākumskola, un vienubrīd šeit nebija neviena bērna, tad dažas telpas atgādināja noliktavu, kur bija sakrauts viss iespējamais. Tad mūs pārņēma tolaik otrā vidusskola, bet nu jau labu laiku esam kā Gulbenes novada vidusskolas internāts,” sacīja B.Rukmane.

“Vienu brīdi mums pat bija doma par to, ka pirmajā stāvā tiks izveidota skolas viesnīca, tāpēc tā istabiņu iekārtojums atšķiras no pārējiem diviem stāviem. Divas istabiņas tika izveidotas ar atsevišķām tualetes un dušas telpām. Tomēr esam pašvaldības iestāde, tāpēc dažādu likumu dēļ šī iecere netika realizēta. Šajā stāvā bērni šobrīd neuzturas, tie izvietoti otrajā un trešajā, kur viens atvēlēts zēniem, bet otrs meitenēm. Standarta istabiņas ir domātas trīs cilvēkiem, kur katram ir sava gulta, galds un skapis, bet pērn pie mums dzīvoja 55 cilvēki paredzēto 45 vietā, tāpēc nācās pamainīt arī gultu skaitu. Istabiņas ir ļoti labi saglabājušās, par to jāpateicas gan pašiem iedzīvotājiem, gan mūsu strādniecēm. 2. un 3.stāvam desmit gadi, bet pirmajam seši gadi bez remonta, taču istabiņas nebūt neizskatās slikti. Ir ierīkota arī kopēja atpūtas un rotaļu istaba, kuru bērni labprāt izmanto,” stāstīja B.Rukmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa piebilda, ka vienmēr jau var atrast, ko vajag pielabot, un uz nelielu kosmētisko remontu tomēr nākotnē viņa cer. Pirmkārt, tas būtu jāveic tieši kāpņu telpā.

“Mūsu darbinieku sastāvs nav mainījies visus šos gadus. Izņēmums ir vienas darbinieces dzīvesvietas maiņa, bet otra ir devusies uz ārzemēm. Inta Mickeviča, Maija Ņugaņina un Ausma Balode šeit strādā gandrīz no pirmsākumiem, kad šīs iestādes vadīšanu pārņēmu es. Samērā nesen komandai ir pievienojusies Anita Mezīte. Nevaram mēs iztikt arī bez mūsu virtuves strādniekiem un sadarbības partneriem, kuri rūpējas par to, lai bērni vienmēr būtu paēduši,” uzsvēra B.Rukmane.

Savukārt no sveicēju puses atzinības vārdus teica Gulbenes novada vidusskolas direktores pienākumu izpildītāja Liena Silauniece. “Šī tiešām ir brīnišķīga ēka, par kuru rūpējas brīnišķīgi saimnieki, un, kā redzējām, tad telpas šos desmit gadus ir uzturētas lieliskā kārtībā, tāpēc atliek novēlēt, lai tāpat izskatās nākamos desmit. Internāts ir sava veida mājas, kuru galvenais uzdevums ir sniegt cilvēkiem patvērumu, siltumu un patīkamas sajūtas – tad šādas šajā dienā mēs vēlamies sniegt arī visiem iestādes darbiniekiem,” teica L.Silauniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.