Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada vidusskolas skolēni un skolotāji gatavo kamuflāžas tīklus Ukrainas karavīriem

Maskēšanās tīkla platums ir septiņi metri, garumā nav izmērīts. Tehnika, kā to meistarot, ir pavisam vienkārša un ātri apgūstama: jāņem rokās auduma lente un jāver cilpa zvejas tīklā. Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes novada vidusskola ir iesaistījusies maskēšanās tīklu izgatavošanā Ukrainas karavīriem. Izgatavot tīklus aicināti skolēni, skolotāji, vecāki, māsas, brāļi, krustvecāki un citi atbalstītāji. “Dzirkstele” pirmdien bija lieciniece tam, ka tīkla gatavošanā vēstures stundas gaitā aktīvi iesaistās Gulbenes novada vidusskolas 11.klases skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada vidusskolas skolotāja Daiga Bleikša, kura ir viena no iniciatorēm, lai skolā gatavotu maskēšanās tīklu, “Dzirkstelei” stāsta, ka tīkli tiek izgatavoti abās skolas ēkas – gan Skolas ielā, gan arī Līkajā ielā, kur tīkla gatavošanā iesaistās jaunāko klašu skolēni. “Plānojam izgatavot divus tīklus, bet, ja būs iedvesma, darbarokas un materiāli, tad meistarosim vēl,” saka D.Bleikša.

Sociālajos tīklos viņa pamanījusi kādu skolu, kura arī iesaistījusies tīklu meistarošanā, un tad abas ar kolēģi Ievu Brūniņu vienlaikus darīja zināmu skolas direktorei Lindai Ūdrei-Rizgai, ka vēlas ķerties klāt tīklu gatavošanai, tā atbalstot Ukrainu.

“Direktore deva zaļo gaismu, un meklējām tīklus. Nonācām līdz Balviem, kur Dace Šulta dalījās ar tīkliem un materiāliem. Arī viņa Balvos organizēja tīklu meistarošanu. Tīkli viņiem atvesti no Carnikavas – tie ir zvejnieku tīkli. Lielākā daļa materiālu nāk no “Nemo” noliktavām. Viņi ziedoja audumu. Lielākais darbs bija sagriezt un saplēst auduma strēmelītes. Tas ir oderu audums. Zemessargs apstiprināja, ka audums ir labs. Kad tīkli tiks pabeigti, tos vedīs uz centru Rīgā, kur jau tālāk tiek koordinēta to nonākšana Ukrainā. Mēs ceram, ka tīkli būs gatavi ātri, bet tas, protams, atkarīgs, cik aktīvi skolēni iesaistīsies šajā procesā. Tie skolēni, kas iesaistās, viņi saprot un apzinās, kam un kāpēc to vajag. Arī mazie skolēni uzreiz apliecināja: zinot – Ukrainā notiek karš un tīkli nepieciešami karavīriem noslēpties,” stāsta D.Bleikša.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.