Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā vieni ukraiņi aizbrauc, uzreiz vietā citi

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Pašvaldības piedāvāto pajumti Gulbenes novadā pašlaik izmanto apmēram 215 Ukrainas valstspiederīgie, tie galvenokārt ir bērni ar viņus pavadošajiem pieaugušajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paretam kāds no viņiem dodas projām, nedēļā tie ir seši līdz astoņi cilvēki. Informācija par vakantajām pajumtes vietām uzreiz nonāk centralizētās informācijas apritē, kas šobrīd ir vienota visā valsts teritorijā. Līdz ar to vakantās vietas uzreiz tiek aizpildītas ar citiem Ukrainas valstspiederīgajiem.

“Neviena vieta netiek speciāli pietaupīta kādam, kurš ir aizbraucis un domā pēc tam šeit atgriezties. Aizbrauc un vieta viņam te automātiski pazūd. Ja atgriezīsies un būs brīva vieta, paņemsim. Ja ne, pašiem būs jādomā. Tā jau mums ļoti daudzi prasa paturēt viņiem vietas divus vai trīs mēnešus. Mēs to nedarām. Jāsaprot, ka drīz klāt būs 1.septembris. Mums ir jādomā par pašu skolēniem, lai nav tā, ka mums internātos pilnīgi visas vietas ir aizņemtas. Mums ir jāspēj nodrošināt vietas uz 1.septembri arī saviem bērniem,” “Dzirkstelei” saka novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts.

Viņš piebilst, ka pašvaldība katru dienu nodod ziņas par pajumtes vietām, kuras ir atbrīvojušās. Jau pēc dažām stundām klāt ir citi Ukrainas cilvēki, kuri aizņem atbrīvojušās vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novadā Ukrainas valstspiederīgie mitinās pašvaldības ierādītajās vietās: Gulbenē divos skolu internātos, Rankā pamatskolas dienesta viesnīcā un bijušās Rēveļu pamatskolas ēkā, Lejasciema vidusskolas internātā un Druvienas pilī.

Daļa no Ukrainas valstspiederīgajiem, kuri mitinās Gulbenes novadā, atrod darbu, tomēr, kā atzīst K.Dauksts, pilnīgi visiem nodrošināt darba iespējas šeit vietējie uzņēmēji nespēj.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.