Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā “zaļā dzelzceļa” reklāmā atsakās no virziena uz Pleskavu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Rīgas-Viļakas “zaļajā dzelzceļā” Gulbenes novada teritorijā tiks izvietoti divi mazie stendi ar informāciju latviešu un angļu valodā, kā arī divi lielie stendi. Melnupes un Litenes bijušajās stacijās Gulbenes novada pašvaldība plāno izlikt zīmes ar šādiem nosaukumiem. Šajā sakarā līdz 29.aprīlim ir izsludināta tirgus izpēte. Publiskajā informācijā norādīts, ka pieejamais finansējums ir 3400 eiro bez PVN.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības Attīstības un projektu nodaļā “Dzirkstele” noskaidroja, ka netiek plānots “zaļajā dzelzceļā” izvietot informāciju krievu valodā. Tāpat arī nekur reklāmas/informācijas stendos nebūs Krievijas simbolikas un arī netiks vairs norādīts virziens uz Pleskavu. Tas aizstāts ar virzienu uz Viļaku.

Tikai pašā projekta nosaukumā “Greenways Riga-Pskov” vēl viss ir tāpat, kā pirms Krievijas uzsāktā kara pret Ukrainu. Projekts tika realizēts 2014.-2020.gadā, un to līdzfinansē Eiropas Savienība un Latvijas Republika.

Lai sakārtotu “zaļo dzelzceļu” no Gulbenes Balvu virzienā, Gulbenes novadā šā projekta izmaksas ir 52 510 eiro, no tām 90 procenti jeb 47 259 eiro ir Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas finansējums. 2020.gadā publiskajā iepirkumā “Dzelzceļa nodalījuma joslas posma uzlabošana no Gulbenes pilsētas līdz Gulbenes/Balvu novada robežai” uzvarēja SIA “Rubate” ar tās piedāvāto līgumcenu 10 892,50 eiro bez PVN. Atpūtas vietu izveidi un barjeru uzstādīšanu šajā pašā dzelzceļa nodalījuma joslā pēc pašvaldības pasūtījuma veica SIA “RCI Gulbene” par 11 988,83 eiro bez PVN. Uzņēmums uzstādīja 15 barjeras, izveidoja trīs mazās atpūtas vietas ar soliem, atkritumu urnām, statīviem velosipēdu novietošanai, kā arī izveidoja vienu lielu atpūtas vietu Litenē pie Pededzes tilta.
2019.gadā akciju sabiedrība “Latvijas dzelzceļš” ar pašvaldību noslēdza patapinājuma līgumu par Gulbenes novada teritorijā esošo “zaļo dzelzceļu” nodošanu vietējai pašvaldībai bezatlīdzības lietošanā uz pieciem gadiem.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

 1. Kaut kāds stulbums varbūt visu uzrakstat Ukrainu valodā ja jau tā krievu valodā jums tā riebjas

  4
  16
 2. Grozies kā gribi esam izbijusi Krievijas impērijas sastāvdaļa. Laiks ko lavieši paši valda pār šo teritoriju ir kaķa asaras, salīdzinot ar to ko te ru cari novaldīja caur vāciski runājošiem muižnieķeļiem. Jo vairāk slavēsiet un liksiet iekšā vecās impērijas krāmos, jo lielāka iespēja, ka atnāks pakaļ ar tekstu …. Pat tas dzelzceļš, grozies kā gribi, tika būvēts par krievu cara rubļiem. Tāpēc, tautieši, beidziet ņemties ar veciem krāmiem un sāciet radīt savu, jaunu, unikālu. Ko tādu, par ko svešiniekiem pat sajēgas nebūtu. Jums jau 30 gadi bija iedoti to saprast un rīkoties. RU ir pilnīgi pie kājas vai jūs viņus tur rakstiet vai nerakstiet.

  15
  2
 3. Varbūt deputātiem vajadzētu padomāt par Maija ielas nosaukuma mainīšanu. Gribētos, ka maksimāli tiktu mainīti ar krieviju un ar okupāciju saistīto ielu nosaukumi.

  4
  8
 4. Maijs ir tikai krieviem? Un tā nav 9.maija iela.
  Tiešām stulbums!

 5. Sen bij laiks aizvākt to krievu valodu pietiek ar angļu un nevajag uzreiz jaukt iekšā ukraiņus

  6
  6
 6. Ss.Tikai kad parasts cilvēks aizbrauc uz Igauniju vai Lietuvu tāpat runa krieviski ne jau angliski😂liekat jūs tai valodai mieru.Protams ka kauls rīklē iespruda ne uz priekšu ne atpakaļ.

  4
  6
 7. “Dzirkstele”, ja neesat mīkstie, nāciet uz twitter. Tur pateikšu ko domāju par jūsu praktizēto komentāru rediģēšanu. Uzslava, protams, ka šeit neesat komentus vispār aizklapējusi, kā dažs labs novads.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.