Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novads grib turpināt dalību projektā bez partnera no Krievijas puses

Spārītes parks Gulbenē. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Parki bez robežām – plašāk” – tā saucas projekts, kuru iesniegt Eiropas Strukturālo un investīciju fondu (“Interreg”) projektu konkursam plāno Gulbenes novada pašvaldība sadarbībā ar Preiļu novada un Augšdaugavas novada pašvaldībām. Gulbenes novada deputāti par atbalstu šādai aktivitātei nobalsoja novada domes sēdē 26.janvārī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mērķis ir stiprināt iepriekš realizētajā projektā “Parki bez robežām” sasniegtos rezultātus. Tie ir zaļo klašu pasākumi parkos, kā arī parku festivāli. Plānots popularizēt parkus, veidojot video, paplašinot informatīvos un izzinošos materiālus par parkiem un to vidi. Projektu plānots īstenot līdz 15.novembrim. Projekta kopējās plānotās attiecināmās izmaksas ir līdz 66 000 eiro, no tām “Interreg” finansējums ir 90 % jeb līdz 59 400 eiro. Pašvaldības līdzfinansējums ir 10 % jeb līdz 6600 eiro. Taču projekta realizēšanai nepieciešams Gulbenes novada pašvaldības priekšfinansējums 60 % apmērā jeb 39 600 eiro.

Jau rakstījām, ka 2021.gadā noslēdzās 31 mēnesi ilgušais starptautiskais projekts “Parki bez robežām”, kura laikā partneri no Latvijas un Krievijas veica ieguldījumus savu parku izveidē un atjaunošanā, kā arī organizēja parku festivālus, izglītojošus seminārus parku un dārzu speciālistiem un izdeva informatīvu materiālu ar uzdevumiem, lai veicinātu dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu un paaugstinātu cilvēku interesi par daudzveidīgajiem dabas objektiem un atpūtu dabā. Gulbenē šajā laikā tika labiekārtota Spārītes parka daļa no Blaumaņa ielas puses līdz Brāļu kapiem, kur tika atjaunots gājēju celiņu segums, ierīkots apgaismojums, iztīrīti dīķi un grāvji, sakopta apkārtne, izveidotas aktīvās atpūtas vietas un uzstādīti vides objekti, tāpat tika organizētas zaļās klases nodarbības bērniem un pieaugušajiem, savukārt parka festivāla laikā varēja baudīt muzikālu gaismu un strūklaku šovu. Projekta kopējais budžets bija 700 000 eiro, tostarp Eiropas Savienības finansējums – 630 000 eiro.

No Krievijas puses šajā projektā agrāk piedalījās Pleskavas rajona administrācija, Porhovas rajona administrācija, Veļikije Luku pilsētas administrācija, Kuņjas rajona administrācija.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. par melnās spārītes dīķa ” iztīrīšanu” projekta ietvaros, runāt ir visai problemātiski, jo nekas nav mainijies dīķis ir pārpurvots ar gadiem sakrātām koku lapām, tas labi redzams , kad nav ledus

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.