Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes Skolas ielas kvartāla būvuzņēmējs neiekļausies noteiktajā termiņā

Foto: Gatis Bogdanovs.

Skolas ielas kvartālā Gulbenē realizēti aptuveni 65 procenti no plānotajiem darbiem. Par to “Dzirksteli” informē Gulbenes novada pašvaldības priekšsēdētāja padomnieks attīstības, projektu un būvniecības jautājumos Jānis Barinskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš stāsta, ka kopējie līguma izpildes termiņi vēl netiek kavēti, bet šobrīd paveiktais darba apjoms liecina par to, ka būvuzņēmējs neiekļausies noteiktajā termiņā. Līdz ar to starptermiņš tiek kavēts. Šobrīd pabeigti pirmās kārtas kanalizācijas, ūdensvada, lietusūdens kanalizācijas darbi, ceļa, ietves un stāvlaukumu izbūves darbi. Pirmajā kārtā vēl jāpaveic rotaļlaukuma izbūves darbi, līdz galam jāsakārto apgaismojuma līnija, jāuzstāda mājdzīvnieku ekskrementu atkritumu tvertnes. Otrajā kārtā daudz darāmā: jāizbūvē pamatbrauktuve, pazemes atkritumu tvertnes, stāvlaukumi, atbalstsiena, jāveic teritorijas labiekārtošana.

“Kas attiecas uz pirmajiem apstādījumiem, piemēram, iestādītā egle, jaunie kociņi un citi zaļumaugi, tie veikti, jo netraucē otrās kārtas pamatdarbu izpildi, tajā skaitā arī turpat blakus esošās vēl nesakārtotās akas,” informē J.Barinskis.

Pirmo kārtu pabeigs, bet otro?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par izrakņāto Skolas ielas kvartālu Gulbenē un to, vai tā arī paliks visu ziemu, novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” saka: “Pagaidām nav skaidrības. Uzņēmējs sola, bet nepilda. Mēnesis būs apkārt, kā solīja salabot vietu, kur iepriekš bija pārrakuši lietus kanalizācijas cauruli. Sola, bet nedara. Grūti viņus ir tur dabūt pie darbu izpildes. Ja darba procesā ir radies brāķis, tas jānovērš. Un, protams, projekta darbiem ir vēl arī otrā kārta. Pirmo kārtu pabeigs, bet otro? Viss izrakņāts. Nedomāju, ka būvuzņēmējs ir spējīgs līdz ziemai kaut ko izdarīt. Būšu reāls – domāju, ka paliks problēma.”

Viņš arī ieminas par to, vai būtu jēga lauzt līgumu ar būvuzņēmēju, un pats atbild: “Ja atkal tiks izsludināts iepirkums, kamēr tas beigsies, kamēr cits būvnieks sāks strādāt… Tāpat ziema būs klāt un jau pienāks pavasaris.”

Atliek tikai gaidīt

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” sazinājās arī ar Skolas ielas 5/1 mājas pilnvaroto personu Evitu Lodi, kura ļoti cer, ka darbi ātri beigsies, bet tajā pašā laikā saprot, ka diezin vai. Pie mājas 5/1 jau otro ziemu notiek darbi un iedzīvotājiem, autovadītājiem jāturpina rēķināties ar neērtībām.

“Mēs neko tur ietekmēt nevaram, mums atliek tikai gaidīt un paļauties, ka viss notiks. Darbi notiek ļoti lēnām, un cerība bija, ka daudz ātrāk pabeigs, bet šobrīd pat ir bažas, ka uznāks ziema un kas tad notiks, kā varēs braukt un kur varēs nolikt mašīnu. Tagad liekam gan pie bijušā veikala “Monika” stāvlaukuma, arī otrā pusē, kur nu kurais. Protams, ka cilvēki ir neapmierināti ar to, ka darbi ir ļoti iekavējušies, un arī darba kultūra ir ļoti zema. Diezgan nesmuki strādā, nekulturāli. Daudz atkritumu aiz sevis atstāj, un to nav patīkami redzēt. Plēves, būvgruži. Bet ir jāpriecājas par katru kvadrātmetru, ko viņi ir uzlikuši, ar cerību, ka varbūt arī pabeigs,” saka E.Lode.

Dzirkstele” jau rakstīja, ka pārbūves darbus Skolas ielas kvartālā Gulbenē veic Rēzeknes SIA “Riviera L”. Saskaņā ar noslēgto līgumu pirmās kārtas būvdarbu termiņš bija šī gada 30.jūlijs, otrās kārtas būvdarbu termiņš ir nākamā gada 24.janvāris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā kārtā – Skolas ielas pārbūve posmā gar ēkām 5/1, 5/9, 5/8 un izejā uz Lazdu ielu un Blaumaņa ielu divās vietās; otrajā kārtā Skolas iela tiks pārbūvēta posmā gar ēkām 5/2, 5/3, 5/4, 5/5, 5/6, 5/7 un izejā uz Skolas ielu.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (10)

 1. Tiešām nav iespēja likt līgumsodu? Paskataties, kas notiek pie otrās kartas majām! Bērni spēlējas ar atstātajiem atkritumiem, mašīnu nolikt nav kur, viss dublos, traktori tiek nomesti, lentas, koki, brugis metājas. Kaut kur uzrakts, Kaut kur Kaut kas atstāts. Plkst 5 visi prom, pusdienu pārtraukums stunda, viens rok pārējie stāv. Dažreiz stradā Labi ja 4 cilvēki. Bērni bērni laukumā normāli netiek, jāiet pa dubliem, mātes ar ratiem izbraukt pa pagalmu nevar. Uzsnigs sniegs, tad vispār bús ô bože, jo pagalmu iztīrīt nevarēs. Pa ilgu. Un galu neredz.

  23
  4
 2. Protams par ilgu darbi, taču nekārtība rodas ne jau strādnieku vainas dēl.
  Traktori tiek nevis nomesti, bet nolikti tā, lai pajoliņi nebrauktu un nebojātu to, kas iesāks darīt, bet nav pabeigts. Lentas, koki un bruģis mētājas tapēc, ka bērni regulāri visu izmētā – savilktās lentas saplēs un nomet, no paletēs sakrauta bruģa izdmā būvēt mājas un sazin ko vel, taču beigās visu sagāž un tā ari atstāj.

  17
  7
 3. gulbenes sādžā visi projekti ir ar ”zāģi” tranzīta iela pie ugunsdzēsāju depo, ir rekviems izpildkomitejas projektu un iepirkumu nodaļu darbu kvalitātei

  12
  1
 4. Tikai paši darbu izpildītāji te var atstāt labu komentāru. Ja dzīvo skolas ielā, tad nekā laba, ko pateikt, nav. Nāka ziema, atkal būs neizbraucams. Pašvaldība par sniega neizvešanu vainos būvnieku, bet būvnieks atmodīsies kaut kad martā. Un tā visa skolas iela būs iesnigusi. Stāvvietu nebūs, arā tikt nevarēs.

  10
 5. Kvalitāte ir ļoti briesmīga, kā bruķis tiek ieklāts. Gribu redzēt cik ilgi kalpos šis viss?

  9
  8
 6. Štrunts ar zaļo domāšanu. Sāciet pielūgt globālo sasilšanu. Zeme nesasals un būvnieki varēs rosīties visu ziemu ,) Ja nopietni, tad priecīgs būs tas, kurš spēs pēc pāris gadiem pabeigt iesāktos apjomīgos projektus. Gan privātos, gan publiskos. Nauda jokus nepazīst.

 7. Paskataties kā vīņi strādā un uz kvalitāti. Pēc ziemas būs jau uz pabeaigtajām brauktuvēm problēmas. Atbildīgajām personām pie vienas vietas.

  4
  8
 8. Nav izprotama Skolas ielas masīva neapmierinātība-dubļi, sniegs utml., un tas viss būvdarbu laikā…par ko pašiem nav jāsamaksā neviens cents… Lauku ļaudīm tā ir ikdiena. Un bedraini ceļi līdz pilsētai jau norma. Vai kāds no šiem komentētājiem ir ziemā notīrījis sniegu pie ieejas kāpņutelpā kaut 1x? Cik papīrus esat teritorijā pacēluši un iemetuši atkritumu urnā? Ko esat paši darījuši, lai māju iekšpagalms būtu sakopts (līdz būvdarbiem) un bērnu rotaļu laukums būtu drošs un darba kārtībā?
  Reizēm mīļie ir jābūt saprotošiem, atbalstošiem un atsaucīgiem. Ja vajag…, tad rokās ir jāpaņem arī lāpsta, grābeklis, slota …
  Ar ierosinājumiem un iebildumiem jāveršas pārvaldē;)

  15
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.