Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes veco ļaužu mājā tagad istabas īre maksā vairāk

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ar 1.aprīli lielāki izcenojumi ir Lejasciema veco ļaužu mājai, kā arī Stāmerienas veco ļaužu mājai “Saulstari”, kuras abas ir pagasta pārvaldes struktūrvienības. Novada deputāti par to nobalsoja novada domes 28.marta sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības finanšu nodaļas darbinieki ir veikuši pārrēķinu attiecībā uz dzīvojamo telpu izmantošanu šajā mājā, ņemot vērā izmaksu palielināšanos.

Uzsverams, ka Lejasciemā šai mājai faktiskajai telpu īres maksai tiek piemērota 60 procentu atlaide, bet Stāmerienā – 80 procentu atlaide.

Īres maksā ir iekļauti izdevumi par iestādes darbinieku atalgojumu, telpu uzturēšanu, ūdensapgādi un kanalizāciju, sakaru pakalpojumiem, elektroenerģiju, siltumenerģiju, ēkas apdrošināšanu, atkritumu savākšanu un izvešanu, atkritumu utilizāciju, kārtējā remonta materiāliem un citi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavisam Lejasciema veco ļaužu mājā ir 10 dzīvojamās istabas. Atkarībā no katras dzīvojamās istabas lieluma īrniekam mēnesī pašvaldībai par iespēju dzīvot šajā mājā ir jāmaksā no 77,80 eiro līdz par 168,41eiro (cenā jau ietverta pašvaldības nodrošinātā atlaide).

Stāmerienā veco ļaužu mītnē ir četras dzīvojamās telpas. Atkarībā no to lieluma īrniekam mēnesī ir jāmaksā no 75,34 eiro līdz 101,20 eiro.

Ar 1.aprīli jauni izcenojumi ir arī Gulbenes veco ļaužu mājā, kura ir novada sociālā dienesta struktūrvienība. Arī par šo cenu maiņu deputāti nobalsoja novada domes 28.marta sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā mājā izīrēto telpu faktiskajam izmaksām pašvaldība piemēro 60 procentu atlaidi. Lietotājam par kādu no 18 izīrētajām istabām atkarībā no tās lieluma mēnesī ir jāmaksā no 75,51 eiro līdz 132,62 eiro.

Deputāti, apspriežot šīs izmaiņas, vērsa uzmanību, ka nākotnē visiem veco ļaužu namiem novadā vajadzētu atrasties sociālā dienesta pārziņā.

UZZIŅA

Ar 1.aprīli veco ļaužu mājās īres maksa par kvadrātmetru:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• Stāmerienā – 11,64 eiro;

• Gulbenē – 11,27 eiro;

• Lejasciemā – 8,31 eiro.

AVOTS : GULBENES NOVADA DOMES 28.MARTA SĒDE

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

 1. Viss jau kļūst dārgāks.Es te nesen ciemojos vienā nabagmājā.Vis briesmīgākais šķiet ir tas,ka vecīšiem nav katram savas istabiņas,kur pabūt vienatnē.Jādzīvo,kā lopiem barā.Izklausās briesmīgi,bet dzīvē ir vēl sliktāk.Un uz atrunu, ka var būt vēl sliktāk,pamēģini…Tur nav variantu,pacietīšos.Tam tur vairs nav laika…

  19
  1
 2. Uz katra stūra pansionāti, skolas likvidē , darbs par minimālo no kura vēl nodoklis nost, veikalos cenas augstas, degviela arī padargā, nu un ka te dzīvot ? Prezidents, es pat uzvārdu viņa neatceros, zinu tikai kad viņš ir zilais, pats teica visai tautai.

  10
  6
 3. Bet kā tas nākas,ka māmiņai ir trīs bērni,divi jau pensijā,trešā meita lielā činā, bet mammai jābūt šajā mājā? Viena meitiņa apmainīja mammu pret veci- dzērāju. Kāpēc man ar saviem nodokļiem būtu jāatbalsta kas tāds? Kāpēc mums bija savas mammas jākopj? Mums neviens neko nepalīdzēja. Saprotu,ka ir vientuļi cilvēki, kam nav,kas palīdz.

  11
 4. Bērniem un invalīdiem arvien vairāk cenšas nodrošināt ģimenisku vidi pat valsts aprūpes vietās. Veco ļaužu mājas vismaz attālināti saglabā cilvēka pašnoteikšanos. Pansionātos esot stingrs režīms un uzraudzība. Gan tiem, kuriem to vajag, gan tiem, kas vēlas un spēj mazdrusciņ dzīvot paši. Tāpēc vairāk vajadzētu tieši veco ļaužu māju ar nepieciešamo palīdzību, nevis pilnu aprūpi. Un pansionātā pārsvarā cilvēks nevar samaksāt mēnešmaksu, un no pensijas paliek 10%. Tā ka labāk lai paaugstina īri, nekā vieta ir tikai pansionātā.

  1
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.