Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes VPVKAC noteiktas sabiedriskā transporta pasažieru grupas var bez maksas aktivizēt braukšanas maksas atvieglojumus savās eID kartēs

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), sākot ar šī gada 1.septembri, aicina noteiktas sabiedriskā transporta pasažieru grupas doties uz tuvāko valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC), kur līdz 31.decembrim būs iespējams bez maksas aktivizēt pienākošos braukšanas maksas atvieglojumus savā eID kartē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenē to var izdarīt VPVKAC pašvaldības administratīvajā ēkā darbdienās no pulksten 8.00 līdz 17.00, izņemot piektdienu, kad centrs strādā no pulksten 8.00 līdz 16.00. Kontaktinformācija: e-pasts “gulbene@pakalpojumucentri.lv”, tālrunis 66954879.

eID kartes funkcionalitātes papildināšana ir jauns VPVKAC pakalpojums, kas tiek sniegts sadarbības projekta ietvaros ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un Autotransporta direkciju. Jauno funkcionalitāti eID kartē līdz 31.decembrim bez maksas iespējams papildināt jebkurā VPVKAC – to adrešu saraksts pieejams šeit.

Drīzā nākotnē, lai saņemtu pienākošos braukšanas maksas atvieglojumus reģionālajā sabiedriskajā transportā, būs nepieciešama Latvijā izdota Personas apliecība – eID karte. Tā kalpos kā personas identifikācija, saņemot bezmaksas braukšanas biļeti vai iegādājoties biļeti ar atlaidi gan iepriekšējā pārdošanā, gan sabiedriskajā transportā. Plānots, ka jaunā sistēma sāks darboties 2023. gada 1. pusgadā, taču, lai sistēmu varētu pilnvērtīgi uzsākt, pasažierus aicina aktivizēt funkcionalitāti kartē jau tagad.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reģionālā sabiedriskā transporta pasažieru grupas, kas var saņemt braukšanas maksas atvieglojumus ar eID kartes palīdzību:

  • personām ar I un II grupas invaliditāti,
  • politiski represētajām personām,
  • nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem,
  • bērniem-bāreņiem un bez vecāku apgādības palikušiem bērniem,
  • daudzbērnu ģimenēm.

“eID kartes topošā funkcionalitāte palīdzēs ērti, centralizēti saņemt iedzīvotājiem pienākošos braukšanas maksas atvieglojumus. eID karte kalpos ne vien braukšanas biļešu reģistrācijai, bet arī vienkopus uzkrās informāciju par maksas atvieglojumiem. Tādējādi pasažieriem nebūs nepieciešams nekādi citi dokumenti biļešu iegādes laikā. Lai nākamgad veiksmīgi uzsāktu sistēmas darbību, aicinu jau tagad doties uz sev tuvāko klientu apkalpošanas centru un aktivizēt šo jauno funkcionalitāti eID kartē bez maksas,” sacīja VARAM valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Papildināt funkcionalitāti bez maksas iespējams arī PMLP, savukārt CSDD to varēs izdarīt jebkurā laikā, bet par maksu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadījumā, ja pasažierim, kurš vēlēsies arī turpmāk izmantot valsts piešķirtās atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā, vēl nav Latvijā izdotas eID kartes, VARAM aicina doties uz PMLP. Aktuālajai informācijai par pierakstu PMLP eID kartes izveidei var sekot līdzi mājaslapā: https://www.pmlp.gov.lv/lv/pieraksts-0

Gadījumā, ja pasažieriem jau ir Latvijā izdota eID karte, kas izsniegta laika posmā no 2019. gada 2. septembra līdz 2021. gada 27. decembrim, nepieciešams aktivizēt tās funkcionalitāti, ko var veikt PMLP,  CSDD klientu apkalpošanas centros un VPVKAC, līdzi ņemot eID karti un tās PIN kodu.

Plašāka informācija par eID kartes braukšanas maksas atvieglojumu funkcionalitāti ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Nu vajag rakstu arī izlasīt, nevis tikai komentāru rakstīt 🙂

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.