Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenieši labdarības izsolē saziedo 966 eiro

Foto: Diāna Odumiņa.

Gulbenes jauniešu biedrība “Dēms” 8.aprīlī aicināja piedalīties labdarības izsolē, kas notika Gulbenē vietā “Telpa mums”. Izsoles laikā ietirgotie līdzekļi tiks novirzīti Gulbenes novadā dzīvojošo ukraiņu ģimeņu sociālajai integrācijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” novēroja – interesentu bija tik daudz, ka visiem nepietika sēdvietu. Sapulcējušies bija dažādu paaudžu cilvēki. Gulbeniete Larisa Cīrule bija sev līdzi atvedusi vairākas Ukrainas valstij piederīgās sievietes ar bērniem. “Dzirkstelei” Larisa apliecināja – pati ir ukrainiete. Ja tautietes kaut ko no notiekošā nesaprata, Larisa iztulkoja.

Izsoli vadīja novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītājs Atis Barinskis. Atmosfēra bija draudzīga, jautra un azartiska.

Biedrības “Dēms” vadītāja Anita Birzniece jau pēc pasākuma laikrakstu informēja, ka kopumā ir saziedoti 966 eiro. Tur ir gan izsolē iegūtais, gan loterijas nauda (apmēram 65 eiro) un gandrīz 200 eiro, tirgojot uz vietas SIA “Tālavas sidrs” produkciju, kuru uzņēmums bija ziedojis speciāli šim pasākumam labdarības mērķiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz jautājumu, ko izsolē ir izdevies piedāvāt par visizdevīgāko summu, A.Birzniece atbildēja: “Visdārgāk tika izsolīta grupas “Saburzīts, bet solīds” muzikālā uzstāšanās – par 65 eiro.”

A.Birzniece arī pastāstīja, ka iegūtā nauda tiks novirzīti produktu iegādei ukraiņu ēdienu gatavošanai. Rankā dzīvojošās ukraiņu sievietes gatavos boršču un vareņikus un tirgos Lieldienu pasākumā Rankā 16.aprīlī. Savukārt Gulbenē dzīvojošās ukraiņus sievietes arī ceps un vārīs, un vēl gatavos dekorus. Visu to varēs nogaršot un iegādāties 17.aprīlī pulksten 13.00 Lieldienu pasākumā Gulbenē centrālajā skvērā. “Aicinām visus apmeklēt, iegādāties un parunāties!” teica A.Birzniece. Sadarbībā ar pašvaldības Sporta pārvaldi “Dēms” plāno iesaistīt ukraiņu mammas, kuru bērni darbojas sporta skolā, kopīgam miera pārgājienam apkārt Kaļņa ezeram. Pēc tam būs kopīga zupas vārīšana. Tas viss tiek plānots 16.aprīlī. “Tas ir tikai sākums. Vēlamies kopā ar ukraiņu ģimenēm organizēt vasaras piedzīvojumus. Tas palīdzētu gan viņiem, gan mums satikties, būt kopā, pavadīt laiku kopā un veidot labāku pasauli kopā,” teica A.Birzniece.

Viņa arī piebilda, ka šī pēc kārtas bija jau septītā labdarības izsole, ko organizējis “Dēms”. A.Birzniece priecājās, ka šoreiz pasākumā iesaistījās cilvēki, kuri iepriekš to nav darījuši. Viņa izteica cerību, ka rudenī varētu notikt nākamā labdarības izsole. Nākamo reizi gribētos atbalstīt tieši vietējos ļaudis, sacīja A.Birzniece.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.