Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Viesta cerība par vieglatlētikas manēžas izveidi Gulbenē

Draudzīgā, brīvā un nepiespiestā atmosfērā noritēja saruna, viedokļu apmaiņa un to uzklausīšana starp vietējiem sporta jomas aktīvistiem un Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentāro sekretāru Sandi Riekstiņu. Foto: Gatis Bogdanovs.

11.februārī Gulbenē viesojās ne tikai izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, bet arī Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Sandis Riekstiņš, kurš tikās ar vietējiem sporta jomas aktīvistiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskusijas laikā, kura ilga vairākas stundas, klātesošie runāja par dažādām tēmām, piemēram, par manēžas izbūvi Gulbenes stadionā, atalgojuma sistēmu treneriem, prioritārajiem sporta veidiem. “Dzirksteles” aptaujātie tikšanās dalībnieki atzīst, ka saruna bijusi produktīva.

Pārrunā manēžas jautājumu

Gulbenes novada Sporta pārvaldes vadītājs Lauris Krēmers akcentē, ka viena no svarīgākajām tēmām, ko pārrunāja, bija treneru atalgojums. Valstī trūkst apmēram trīs miljonu eiro, bet kur tos tagad atrast? “Bija pieaicināti sporta skolas treneri, kuri izteica arī savu redzējumu,” saka L.Krēmers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbola treneris Oskars Vīksna “Dzirkstelei” atzīst: “Pastāstīja par gaidāmajām izmaiņām, bet iepriecinošas tās neizskatās.” Viņu dara arī bažīgu tas, “kā būs nākotnē, jo nosacījumi tagad nav pārāk labvēlīgi”.

Vēl viena aktuāla tēma, kas tika pārrunāta, ir manēžas būvniecība. “Ministrija mēģinās manēžu ielikt savos nākotnes plānos kā atbalstāmo,” stāsta sporta komisijas vadītājs Aigars Cīrulis.

Arī L.Krēmers saka, ka sarunas laikā runāts – “varētu valsts plānos virzīt manēžas jautājumu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības deputāts Ivars Kupčs, rezumējot sarunu par manēžu, saka: “Arī mēs paši saprotam, ka tā otrā kārta ir vajadzīga. Par tribīnēm ir būvekspertu slēdziens, ka tur var uzturēties tikai zināms skaits cilvēku. Līdz ar to iekšējās telpas sen jau prasa remontu. Par to ir jādomā arī pašiem, kā un ko varam, un kā piesaistīt līdzekļus. Stadionā problēmas ir arī ar komunikācijām – tās ir vecas.”

Prioritārie sporta veidi valstī un novadā

Sarunas gaitā uzmanība tika pievērsta arī prioritārajiem sporta veidiem. “Valsts līmenī nav sakārtota šī sistēma attiecībā uz prioritārajiem sporta veidiem. Viņi uz to iet un cer, ka līdz šīs Saeimas vēlēšanām Izglītības un zinātnes ministrija spēs prioritāros sporta veidus sakārtot, lai tas būtu skaidrs arī valsts līmenī. Bet pašvaldība pati var tos noteikt. Mēs pašvaldībā strādājam pie jaunā sporta attīstības plāna izstrādes,” saka A.Cīrulis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā plānā būs noteikti prioritārie sporta veidi, bet, kā saka L.Krēmers, tas viss vēl ir procesā. “Prioritārajiem sporta veidiem ir lielāks pašvaldības atbalsts, bet tas nenozīmē, ka tie sporta veidi, kas nav prioritāri, netiks atbalstīti. Būs. Riekstiņš atzinīgi novērtēja, ka pašvaldība sper soļus, lai pati noteiktu sev prioritāros sporta veidus. Piekrītu arī Riekstiņa viedoklim, ka tā ir pašvaldības izšķiršanās, kā pašvaldība organizē savu sporta dzīvi novadā, ko pašvaldība var atļauties un ko nevar atļauties. Ja pašvaldība redz, ka sporta veids attīstās un ir perspektīva, tad pašvaldība pēc savām iespējām vairāk pieslēdzas un atbalsta,” stāsta A.Cīrulis.

I.Kupčs piebilst, ka “liels uzsvars mums pašiem jāliek uz saviem spēkiem, novadā jāsakārto prioritārās lietas, kas jau tagad arī notiek”. Viņš arī uzsver, ka Gulbenes novads ir sportisks novads, jo gan jaunieši, gan veterāni sevi spēj pierādīt.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Kur būs lielais solītājs-meliorators pēc 1.oktobra?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.