Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbeniete konkursā “Laukiem būt!” izcīna ceturto vietu

Egija Kliesmete no Gulbenes ražo zīmola “Cibric” bērnu apģērbu. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Jaunieši, jūsu idejas ir kā gaišas uguntiņas, kas apliecina – laukos ir un būs cilvēki, kuri dzīvo un strādā!” uzrunājot jau desmito gadu notiekošā konkursa “Laukiem būt!” finālistus mirkli pirms uzvarētāju nosaukšanas, uzsvēra Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Attālinātajā finālā idejas vērtēja žūrija, kas nebija iepazinusies ar jauniešu iepriekš iesniegtajiem biznesa plāniem. Tādējādi atvēlētajās septiņās uzstāšanās minūtēs katram finālistam nācās sevi parādīt maksimāli labi.

Kategorijā “Ražošana” 4.vietu ieguva Egija Kliesmete no Gulbenes, kura ražo zīmola “Cibric” bērnu apģērbu. 4.vietas ieguvējs saņem 800 eiro.

Jau trešo gadu jauniešu idejas vērtēja arī Zemkopības ministra padomnieks Jānis Grasbergs: “Šis konkurss ir laba atspēriena platforma, jo noteikti iekustina tos, kuri laukos vēlas sākt ko darīt, bet ir vēl par mazu lieliem projektiem”. Savukārt Jauno zemnieku kluba pārstāve Aiva Lancmane ir pārliecināta: “Jebkurš jaunietis laukos, vienalga, vai darbojas kultūrā, ir skolotājs vai lauksaimnieks, nenoliedzami ir ieguvums visai sabiedrībai.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Žūrijā darbojās LLKC eksperti: finansists Dzintars Vaivods, IT projektu vadītāja Ilze Anhalta un biznesa mentore Terēze Riekstiņa. Jauniešu ieceres vērtēja arī konkursa iepriekšējo gadu laureāti Sintija Elste un Ance Dandena.

No konkursā iesniegtajām 47 biznesa idejām par naudas balvām finālā sacentās 18 jauniešu idejas trīs kategorijās – “Lauksaimniecība un pārstrāde”, “Nelauksaimniecība/pakalpojumi” un “Ražošana”.

Konkursa kopējais balvu fonds ir 20 000 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Apsveicu uzvaretaju..jaa laukiem but savadak jau nedrikst but..jo latvija nav riiga..latvija ir lauki….jo latviesi ir zemnieku tauta..latvietis ir lieks individualists viensetnieks un katraa latvieti mit zemnieks…

  2. Ja es ari esmu lauciniece..uhh ka milu laukus…zemes smarza daba i ta mana paradize.padzivoju pilsetaa.nu galigi garam..tai buuri traks var palikt..briviba plasumi plavas..nav nekaa lavaka par to.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.