Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenieti pārsteidz brango burkānu raža

.Starp sarkanajiem burkāniem Rotas dārzā izauguši arī dzeltenie burkāni, kurus pie mums audzē reti. Pati par to pat nenojautusi, ka būs ne tikai branga, bet arī krāsaina burkānu raža. Foto: Gatis Bogdanovs

Gulbenieti Rotu šogad pārsteigusi burkānu raža. Viens no tiem – aptuveni kilogramu smags. Rota savu ražu labprāt parāda arī “Dzirkstelei”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pirmo reizi izauga tik brangi burkāni! Sākumā pēc lietavām dārzs bija ūdenī un viss slīka nost. Dārzs ir pie Madonas lielā ceļa Raiņa ielā. Es bieži tur “slīkstu”, kad ir lietavas. Dārza galos bija ūdens, nesu to ar spaini prom. Domāju, ka ražas šogad vispār nebūs. Pēc lietavām reti kas izauga, tāpēc pirms Jāņiem sēju otrreiz, un otrreiz sētie burkāni ir mazi, bet šie, kas pirmajā reizē neizslīka, izauga tik lieli! Nedomāju, ka tādi var izaugt. Lielie burkāni jāgatavo sautējumā. No viena burkāna var pat paēst. Draugs smejas: ja tāda burkānu raža, jāpērk truši. Galda bietes arī šogad izauga ļoti lielas un sver arī aptuveni kilogramu viena biete. Ķiploki šogad arī labi padevušies. Kartupeļu šķirnei ‘Vineta’ arī laba raža, bet divām citām kartupeļu šķirnēm – ne tik laba. Iesēju šogad arī saulespuķes. Sēklas pirku veikalā, izskatījās skaistas uz iepakojuma, bet izauga aptuveni trīs metrus garas saulespuķes. Gladiolas man šogad arī ļoti ziedēja. Savukārt dālijas un cīnijas nopostīja salnas,” stāsta Rota.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Ja par daudz ved uz skolas virtuvi vai bērnudārzu, bbērniem būs itamīni.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.