Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenietis ziemā rosīgi darbojies un gatavojis dārza mēbeles

Gulbenietis Pēteris Borodkins turpina strādāt ar koku. Viņa prasmīgajās rokās tas pārvēršas noderīgās dārza mēbelēs. Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenietim Pēterim Borodkinam šī ziema pagājusi, čakli rosoties. Tapuši jauni koka galdi un soli. “Ko tad pensionāram darīt,” saka Pēteris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” pirms kāda laika jau rakstīja, ka Pēteris prot tikt pie glītām dārza mēbelēm tikai ar zāģa un smilšpapīra palīdzību. Viņa rokās koks pārvēršas galdos un solos. Tiem piemīt savs īpašais šarms.

Pēteris labprāt “Dzirkstelei” parāda, ko paveicis garās ziemas laikā. Joprojām priede un osis ir tie koki, ar ko vislabprātāk strādā Pēteris. Tāpat arī ozols. Dažas mēbeles jau ir pārdotas. Viņš priecājas, ja citi viņa darinātās mēbeles atzīst par vērtīgu roku darbu. Viņa mēbeles bieži aizceļo uz citiem novadiem. Pēteris spriež, ka drīz sāksies siltais laiks, sāksies sezona un āra mēbeles ikvienam var lieti noderēt. “Tagad nāk pavasaris būs jābrauc uz cirsmām pēc materiāla, lai varētu turpināt strādāt,” saka Pēteris.

Tie, kurus Pētera izgatavotās mēbeles uzrunājušas, atrod viņu caur sociālajiem tīkliem, bet 16.aprīlī Pēteris ar saviem ražojumiem plāno doties uz Zaļo tirdziņu Gulbenē. Par to, kāds varētu būt pieprasījums, Pēteris saka, ka grūti spriest. Ir bijis, ka intereses nav nemaz, bet ir bijis, ka pārdod daudz. “Ir bijis viens specpasūtījums, kad man lūdza izgatavot divus galdus un četrus krēslus Gaujienā,” stāsta Pēteris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai taptu sols vai galds, sākumā, kā Pēteris uzsver, ir jāizdomā, kādu tad īsti grib uztaisīt. Šoziem Pēteris izgatavojis arī stilizētas galda lampas. Tas ir jaunums, tādas pirms tam viņš netaisīja. “Pats neizdomāju, to man ieteica kāda sieviete. Viņai vajadzēja dāvanu, un viņa man atsūtīja fotogrāfiju ar stilizētām galda lampām, tā arī tapa. Nepieciešamas tikai pielikt lukturīti,” stāsta Pēteris un pasniedz tās dāvanā arī “Dzirkstelei”.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.