Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Iebraucot Gulbenē, atkal sagaida spoža zīme

Foto: “www.facebook.com/biedribadems”.

Gaišā spožumā atjaunināta Gulbenes zīme, kas atrodas uz Smiltenes šosejas, iebraucot pilsētā. Zīmes krāsojuma atjaunināšanu organizēja biedrība “Dēms”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bijām organizējuši diskusiju par Gulbenes zīmi un sapratām, ka tai jābūt sakoptai. Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane pauda, kāda ir zīmes oriģinālā krāsa, jo apakšā ir dzeltens tonis. Sapratām, ka organizēsim zīmes uzfrišināšanu. Sandra piemeklēja atbilstoši toni,” “Dzirkstelei” stāsta biedrības vadītāja Anita Birzniece. Viņa piebilda – apkārtne ap Gulbenes zīmi gan būtu jāsakārto.

S.Dikmane biedrības “Dēms” veikumu ir komentējusi publiski: “Paldies, ka esat atsvaidzinājuši šo vietu! Biedrība “Sateka” šajās dienās ir atbalstījusi sabiedrības iniciatīvas grupas “Pilsēta mums” projektu “Gulbenes zīme. Kādai tai būt?”. Projekta mērķis ir noskaidrot gulbeniešu domas par šo zīmi vai varbūt citu jaunu zīmi, iebraucot pilsētā. Lūdzu visus, kam tas ir svarīgi, sekot līdzi mūsu rosībai un arī pašiem iesaistīties!”

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka 19.martā pie Gulbenes zīmes uz Smiltenes šosejas bija izsludināta publiska diskusija. Tur interesentu bija mazāk nekā šīs tēmas apspriešanā internetā. Minētā Gulbenes zīme, kā toreiz pastāstīja S.Dikmane, atbilst septiņdesmito gadu modernismam. Zīmi savulaik uzstādījuši 26. ceļu remonta un būvniecības pārvaldes darbinieki. Šodien šī zīme stāv Beļavas pagasta Svelberģī uz valstij piederošas zemes. Blakus ir privāta teritorija ar nelielu stāvlaukumu.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (7)

 1. Paldies! Šis bija jēgpilni.Paldies labā un noderīgā darba paveicējiem!

  28
  1
 2. Tiešam, ļoti labs darbs paveikts! Paldies! Pilnīgi piekritu A. Birzniecei, ka apkārtne ap Gulbenes zīmi jāsakārto!

  15
 3. Skaisti! Tagad vēl mazu inovatīvu odziņu ar saules paneļiem, kas nodrošinātu zīmes izgaismojumu naktīs. Atgriežoties mājās būtu pavisam priecīgi ap dūšu arī tumsā.

  27
 4. Paldies DĒMS!
  ..nesaprotu kur domei bija problēmas kaut reizi trīs gados šo izdarīt ar saviem tehniskajiem darbiniekiem…kauns!

  14
 5. Komentētāji paši ir šoferi? Kad jums ir laiks skatīties apkārt,kad jāmēģina izvairīties no bedrēm, iebraucot Gulbenē? Un uzmanīties no tiem braucējiem,kas braukā ar darba mašīnām. Lec un neko neskatās. Kas mašīnu nopelnījis ar grūtu darbu,tad apzināti nelauzīs. It īpaši ja bez mašīnas tu laukos nemaz dzīvo t nevari.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.