Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība piedāvā palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem, kas ierodas Latvijā

Foto: Ilmārs Znotiņš (Valsts prezidenta kancelejas arhīvs).

Gulbenes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai par palīdzības sniegšanas iespējām un kārtību  Ukrainas iedzīvotājiem, kas ierodas Latvijā, un neveikt pašdarbību un neorganizēt individuālos vai grupu palīdzības braucienus, sniedzot humāno vai cita veida palīdzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība informē, ka turpina uzņemt cilvēkus no Ukrainas, nodrošinot gultasvietas, pirmās nepieciešamības preces un ēdienu Rankas pamatskolas ēkā. Tāpat atbalstu izmitināšanā ir gatavi sniegt  vairāki novada uzņēmēji un privātpersonas Jaungulbenes, Stāmerienas, Lejasciema, Stradu, Rankas pagastā un Gulbenē.

Par cilvēku izmitināšanas iespējām novadā  un transporta loģistiku (ja nepieciešams) pašvaldība aicina sazināties ar Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītāju Kristapu Daukstu pa tālruni 29284673.

Noderīga informācija

Informācija par ieceļošanu, uzturēšanos, apmešanos un darba iespējām Latvijā tīmekļvietnē www.ukraine-latvia.com

 • Lai sniegtu būtiskāko informāciju par atbalsta sniegšanas un saņemšanas iespējām Ukrainas civiliedzīvotājiem vienuviet, darbu uzsācis Sabiedrības integrācijas fonda izveidotais vienotais informatīvais tālrunis  – “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” – 27 380 380.
 • Iedzīvotāji aicināti pieteikties palīdzības sniegšanai https://www.ukraine-latvia.com/lv.html
 • Uzņēmumi, kas gatavi ziedot preces vai bez atlīdzības uzņemt bēgļus: ej.uz/Ukrainai (informāciju apkopo Ekonomikas ministrija).
 • Uzņēmumi, kas gatavi nodarbināt bēgļus: ej.uz/vakancescilvekiemnoukrainas (informāciju apkopo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra – LIAA).
 • Pašvaldības un iedzīvotāji, kas gatavi bez atlīdzības uzņemt bēgļus: ej.uz/atbalstscilvekiemnoukrainas (informāciju apkopo biedrība Gribu palīdzēt bēgļiem).
 • Ja brauciet pēc saviem radiniekiem, draugiem vai vēlaties palīdzēt braucot, lūdzu, aizpildiet anketu, lai var koordinēt transportu un netiek radīti sastrēgumi: https://ej.uz/TransportscilvekiemnoUkrainas
 • Ziedot Ukrainai: https://www.ziedot.lv/ukrainas-cilvekiem-4203
 • Ja, ierodoties Latvijas teritorijā, jums vai ģimenes loceklim ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, informējiet par to robežšķērsošanas vietā strādājošo Valsts robežsardzes amatpersonu vai zvaniet uz 113. 
 • Informācija par valsts robežas šķērsošanu (24/7), pieejama zvanot uz šiem telefona nr. 371 67913569 vai 371 67913568.
 • Інформація щодо в’їзду до та перебування в Латвії. Информация про въезд и пребывание в Латвии. Pirmais solis, ierodoties Latvijā, ir zvans Valsts robežsardzei. Visa informācija latviski, ukrainiski un angliski Iekšlietu ministrijas kanālos. ŠEIT
 • Я виїжджаю з України через військовий конфлікт і мені потрібна допомога. I’m leaving Ukraine due to the military conflict and I need help. Anketa Ukrainas iedzīvotājiem, kas dodas uz Latviju. https://ej.uz/допомогавЛатвії

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.