Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Interese par bērnu vakcināciju Gulbenes novadā ir ļoti maza

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

5 līdz 11 gadus veco bērnu vakcināciju pret Covid-19 apgrūtina fakts, ka vakcīnas vienā flakonā ir pārāk liels devu skaits, kas īsā laikā jāizlieto. Par to informē Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Viņa skaidro, ka katrā 5 līdz 11 gadus vecajiem bērniem paredzētās vakcīnas flakonā ir desmit devas – tas nozīmē, ka vienā piegājienā jāvakcinē uzreiz desmit bērni. Savākt desmit bērnus vienā reizē ir pagrūti, jo ir ziema un ir arī citi vīrusi. Ja būtu vismaz sešas vai pa vienai devai flakonā, būtu daudz efektīvāka vakcinācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tam piekrīt arī Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Sigita Drubiņa, kura SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” koordinē arī vakcinācijas procesu. “Interese par bērnu vakcināciju ir ļoti maza. Tos, kas vēlējās un bija pieteikušies, mēs jau vakcinējām. Savākt vienā reizē desmit bērnus ir grūti, un tas arī bremzē šo procesu. Arī mēs pirmajā reizē nesavācām visus desmit, jo tiem, kas bija pieteikušies pašā sākumā, sanāca ilgi gaidīt, tāpēc mēs pieņēmām lēmumu vakcinēt tos, kas ir. Runājot par šī vecuma bērnu vakcināciju, būtu izcili, ja varētu vakcinēt tik, cik piesakās un atnāk, vai vismaz ir mazāks vakcīnas devu apjoms,” uzskata S.Drubiņa.

Viņa arī stāsta, ka šobrīd diezgan spēcīgi izplatās saslimstība ar vēdera vīrusu, jo bērnudārznieki turpina savas klātienes gaitas, skolēni dodas uz skolu. “Vīrusi izplatās, ir arī augšējo elpceļu saslimšanas. Runājot par gripu, pie mums stacionārā nav bijis neviena gadījuma, bet pa kādam saslimušajam ar gripu arī ir,” stāsta ārste.

  • Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.