Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Izplata aicinājumus pārdot dzīvokļus renovētā mājā Gulbenē

DAUDZDZĪVOKĻU MĀJA SKOLAS IELĀ 1 ir renovēta par 920 462,43 eiro līgumcenu bez PVN. Darbus veica Valmieras SIA “Krafter”. Projekts īstenots ar akciju sabiedrības “Attīstības finanšu institūcija ALTUM” atbalstu. Foto: Gatis Bogdanovs.

Renovētās daudzdzīvokļu mājas Gulbenē, Skolas ielā 1, iedzīvotāji savās pastkastītēs saņēmuši aicinājumu, kur zvanīt vai rakstīt, ja kāds no viņiem vēlas pārdot savu privāto dzīvokli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daži aicinājuma lapiņu vienkārši iznīcinājuši, citi vērsušies pie mājas apsaimniekotāja – biedrības “Skolas–1 māja”. Tās pārstāve Sandra Puisāne informēja “Dzirksteli” par šo gadījumu.

Mulsina tas, ka uz aicinājuma lapiņas labajā stūrī ir Gulbenes pilsētas ģerbonis – sudrabots gulbis uz melna fona. Var rasties asociācija, ka aicinājuma sūtītājs ir saistīts ar pilsētas pārvaldi un pašvaldību, bet tā nav.

Ģerboņu lietošana ir atļauta privātpersonām, garantējot pienācīgu cieņu, izņemot gadījumus, kad ģerboņa lietošana maldina par lietotāja juridisko statusu. Šeit ir tāds divdomīgs piemērs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Citādi aicinājuma izplatītājs vai izplatītāji juridiski pārkāpuši neko nav – to “Dzirkstelei” apliecina jurists un vietējais deputāts Aivars Circens. Aicinājuma lapiņas ir bez vēršanās pie konkrētām personām – tātad datu noplūde nav notikusi. “Iemest pastkastītē šādu lapiņu ir tas pats, ja tāda lapiņa būtu uzlīmēta uz staba,” komentē A.Circens.

Viņš pauž, ka dzīvojam brīvā tirgus apstākļos, kur persona vai personas var nopirkt kaut vai visus privātos dzīvokļus daudzdzīvokļu mājā. Cita lieta, vai šie dzīvokļi tiek pārdoti tālāk vai tiek izīrēti. Ja notiek izīrēšana, par to ir jāmaksā nodokļi, un šo saistību izpildei līdzi sekot var mājas apsaimniekošanas biedrība.

“Dzirkstele” telefoniski sazinājās (piezvanot uz izplatītajās aicinājuma lapiņās ierakstīto tālruņa numuru) ar personu, kura savu vārdu nenosauca. Šis cilvēks pastāstīja, ka minētajā mājā viņam jau pieder divi dzīvokļi un pašlaik tiek kārtots trešā dzīvokļa pirkums. Interese esot tieši par šādu renovētu māju, un mērķis ir iegūt īpašumā dzīvojamo fondu, ar kuru Gulbenē cilvēkiem ir lielas problēmas. Sazvanītā persona neslēpa, ka savus dzīvokļus izīrē Gulbenē un novadā nodarbinātajiem.

Jāatgādina, ka daudzdzīvokļu māja Skolas ielā 1 ir renovēta par 920 462,43 eiro līgumcenu bez PVN. Darbus veica Valmieras SIA “Krafter”. Projekts īstenots ar akciju sabiedrības “Attīstības finanšu institūcija ALTUM” atbalstu. Projektā kā finansējuma saņēmēja ir norādīta biedrība “Skolas – 1 māja”. Ēkas fasādes vienkāršotās renovācijas gaitā notika siltināšana, jauna jumta seguma ieklāšana. Siltuma sadalītāji – alokatori – tika uzstādīti uz katra sildķermeņa, un katra alokatora izvietojums tika individuāli aprēķināts katram sildķermenim. Tiks nodrošināta arī apkures cauruļvadu siltumizolācijas siltumvadītspēja. Tika sakārtota ventilācija un zibens aizsardzība. Mājai pārbūvēta arī kanalizācijas sistēma. Piesaistīts pašvaldības finansējums pagalma sakārtošanai, izveidojot bruģētu laukumu automašīnu novietošanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Ja cilvēkiem būtu problēmas ar dzīvojamo fondu, tad nepārdotu dzīvokļus. Un izīrēt nekāda peļņa nav, jo īrnieki nolietos visu ko var un varēsiet maksāt nodokļus un taisīt remontu.
    Izīrēt zem 400€/m+komunālie ir apšaubāms darijums. Sev mīnusā

    9
    4
  2. Teksta mērķis? Ir kāds personāžs, kurš gatavs ieguldīt vecā ķieğeļu būdā, kas apšűta ar putuplastu un pēc gada smirdēs pēc pelējuma? Izīrēt? Gulbenē? Ilgstoši? Ar peļņu? Ja nu vienīgi bordelim.
    Un nabaga ēkas 1 iedzīvotāji! Katru dienu pilna pastkaste ar maxima, aptieku un topu reklāmām. Nolieciet kastīti makulatūrai. Un aizmirstiet konfekšu papīrīti, kas nonācis pastkastē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.